#45 Penktadienio ekspreso su Luku Juodikiu

Keletas žodžių apie save?

lukasjLaisvai samdomas dizaineris / Mailer.lt naujienlaiškių dizaineris
Linkedin: juodikis
Behance: juodikis
Dribbble: juodikis
Twitter: @juodikis

Dažniausiai pristatinėju ne kaip programuotojas, o kaip dizaineris – turbūt todėl, kad žmonės mažiau klausinėtų ką tiksliai dirbu. Juk „meno žmogų“ – velniai supras, ir nebeklausinėja. Ir, neslėpsiu, iš prigimties esu tinginys. Nors veiklų esu išbandęs daug ir vis dar jas bandau, sunku atsikratyti to, kas kabina. Dėl to, su kiekvienu darbu išsikeliu iššūkius sau – išbandyti naują techniką, išmokti, ko nemoku. Manau, tai yra geriausias būdas tobulėti.

Daugelį dalykų darau nežinodamas kaip, kodėl ir kam. Tarkim, prieš keletą metų atsidariau įmonę – gal darbui palengvinti. Ją laikau iki dabar, nors neįsivaizduoju kam man jos reikia.

Savaitgalius retai praleidžiu prie darbų, nes darbo savaitė išsekina pakankamai. Dažniau gamtoje ar autosporto renginiuose. Ir visur su muzika – nes iš tylos nepasisemsi tiek, kiek gali iš triukšmo.

Ir taip – esu tas durnas dizikas, kuris nemėgsta Apple (bet taip, tenka dalį dienos dirbti su macbook’u).

Kaip viskas prasidėjo?

Turbūt viskas prasidėjo nuo pačio kompiuterio ir jo galimybių. 15-16 metų, kai visi žaidimai buvo atsibodę pradėjau aiškintis ką dar galima nuveikti su kompiuteriu. Pradinėje mokykloje mokė su LOGO („vėžliuką“), vidurinėje – Pascal, HTML, Flash. Pasidarė nuobodu – pradėjau ieškoti kažko naujo.

Taip, mistiniu būdu photoshop’as atsidūrė mano kompiuteryje. Tuo metu buvo labai populiarūs grafikos forumai, ten ir pradėjau mokytis: forumo parašai (angl. signatures/sigs), fotomanipuliacijos, darbalaukiai (angl. wallpapers) ir kiti bereikšmiai darbai.

Galiausiai, kilo noras išbandyt kažką įdomesnio, sunkesnio: po ranka pasitaikė kelios dizaino pamokos, po to sekė dizaino blogai, į kuriuos pasinerdavau vietoje pamokų ruošimo. Šis pomėgis išties kabino. Mokyklą baigiau jau pats piešdamas dizainus ir juos suprogramuodamas.

Kadangi, patiko tiek informatika, tiek programavimas, įstojau į naują specialybe „Verslo informatika“. Jau pirmame kurse pradėjau dirbti įmonėje „IT Ideas“, dizainerio pareigose bei freelance’inti. Žinoma, informatikos nebaigiau – po 3 kursų mečiau ir perstojau į „Vizualinę komunikaciją“, kurią, panašu, kad šį kartą tikrai baigsiu. Per 6 metus nuveikiau gana nemažai – dirbau dizaineriu ir front-end programuotoju tiek mažose, tiek didelėse, žinomose, įmonėse.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Aš, kaip ir kolega Erikas (red. Erikas Mališauskas), dienomis dirbu nuostabioje Mailer.lt/MailerLite kompanijoje, tik mūsų darbo specifikos šiek tiek skiriasi. Jis dirba su web puse, o aš dirbu su pačiais naujienlaiškiais, nuo jų nupiešimo iki galutinio įgyvendimo.

Bendrauju su didelių įmonių atstovais ir jiems ruošiu naujienlaiškius, kuriuos (dažniausiai) gaunate ir Jūs. Iš šalies skamba gal ir kiek nuobodokai, bet čia, taip pat, sugebu išsikelt sau iššūkių. Tik gaila, nedažnai juos pavyksta įgyvendinti taip, kaip nori (f**k you Outlook ’07, ’10, ’13).

Kitu laiku su Modestu ‘REMBO’ Švoba lipdome REMBO music blogą. Planuojame atnaujinimą iš programinės pusės ir, žinoma, naudotojo sąsajos. O čia iššūkius sau galvoju ne tik pats, bet ir Modė.

Ir kaip kitaip be freelance’inių darbų. Nors kartais tenka jų atsisakyti dėl laiko trūkumo (ar tiesiog neskamba įdomiai), bet jų visad yra.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Nekąsk daugiau, nei gali apžioti. Neapsiimk daryti daugiau, negu gali ir dar su neįtikėtinais deadline’ais. Nes tokiu atveju kenčia viskas – darbai, klientai, miegas, reputacija ir, žinoma, tavo nervai.

Kartą taip buvau užsivedęs dirbt, kad vienu momentu turėjau padaryt 6 puslapius per 2 savaites – nuo dizaino iki pilnai veikiančio. Viskas užsitesė daugiau – 3 mėnesius, ir taip praradau tuos klientus.

Ką palinkėtum kolegoms?

Visų pirma – kantrybės. Su užsakovais, vadovais bei savimi. Bet svarbiausia, nepamiršti atsipalaiduoti. Mokame dirbti – mokėkime ir pailsėti. Kai galva perkaista, viskas vyksta lėčiau ir, galbūt, ne ta linkme, kuria norėtume. Visų pasaulio pinigų neuždirbsi (bet pabandyti verta :)).