„Design It; Build It“ 2016 m. konferencijos apžvalga

Praeitų metų spalio pabaigoje turėjau galimybę sudalyvauti „Design it; Build it“ konferencijoje Londone.

Tai konferencija aprėpianti daugelį produkto kūrimo temų, pradedant nuo naudotojų patyrimų poreikių, dizaino filosofijų bei kompiuterinių inžinerijų, ir baigiant sėkmingo verslo bei komandos steigimu. Renginys tikrai neprailgo ir sugebėjau pasisemti daug naudingų žinių bei įkvėpimo. Šioje apžvalgoje pateikiu man labiausiai patikusių pranešėjų santraukas.

Tobias Van Schneider

Produktų dizaineris
Pranešimas tema „Užklasinė veikla yra kvaila“

Tai buvo pats įdomiausias ir daugiausiai dėmesio susilaukęs pranešimas. Jau kurį laiką buvau nuosekli Tobias darbo gerbėja ir, kai sužinojau, kad jis atvyksta į Londoną būtent į šią konferenciją, nė nemirktelėjus nusprendžiau, kad noriu išgirsti Tobias kalbant savo pačios ausimis.

Tobias pradėjo konferenciją pranešimu „Užklasinė veikla yra kvaila“. Dėl angliško žodžių žaismo likau šiek tiek suintriguota tokiu tiesmukišku teiginiu ir nekantriai laukiau kaipgi Tobias paaiškins, kodėl užklasinė veikla yra kvaila, nes aš su šiuo teiginiu nevisiškai sutinku. Netrukus paaiškėjo, jog tai buvo ironiškas žodžių žaismas. Tobias paaiškino, kad užklasinė veikla ir turi būti kvaila, nes mūsų laisvalaikis yra pats tinkamiausias metas leisti sau išbandyti laimę dirbant prie keisčiausių idėjų ir nebijoti susimauti. Pavyzdžiui, viena iš jo „kvailų užklasinių veiklų“ buvo dabar jau gan gerai žinoma mobilioji programėle Authentic weather, kurią jau atsisiuntė virš milijono vartotojų.

Pranešimo išvada: leisk sau užsiimti kvaila veikla jei turi tam laisvo laiko, pasitikėk savimi ir siek įrodyti, kad vis dėl to tai nėra tik keistos idėjos.

Josh Payton

Huge Inc naudotojų patyrimų krypties vadovas
Pranešimas tema „Nesuprastos sąsajos“

Joshas man taip pat paliko didelį įspūdį, ne tik dėl jo pasirinktos temos ir jos turinio, bet ir dėl jo viešojo kalbėjimo stiliaus, kuriame gan dažnai buvo galima jausti sarkazmą, priverčiantį publiką nusikvatoti gan nemažai kartų.

„Nesuprastos sąsajos“ pranešimas buvo apie skaitmenines ekosistemas, sudarytas iš pavienių skaitmeninių produktų, ir kokie iššūkiai kyla, kai tie pavieniai produktai yra kuriami neatsižvelgiant į visą ekosistemą. Tarkim, gėlių pristatymo kompanija turi mobilią programėlę, internetinį puslapį ir gėlių saloną. Verslo savininkas nusprendžia atnaujinti verslo idėją ir leisti klientams susikurti puokštę patiems. Per mobilią programėlę klientai gali pasirinkti vyniojamo popieriaus spalvą, internetiniame puslapyje klientai gali pasirinkti ir vyniojamo popieriaus spalvą, ir pridėti saldainių, na o pačiame gėlių salone ši paslauga išvis nėra teikiama. Kaip manote, ar šios atsiliepimai bus geri? Smarkiai abejoju. Tai tebuvo mano pavyzdys, kuris iliustruoja, ką Joshas bandė paaiškinti savo pranešimo metu.

Pranešimo išvada: skaitmeniniai produktai negali egzistuoti savarankiškai. Norint sukurti sėkmingą produktą privaloma atsižvelgti į visą jo sistemą.

Jane Austin

Moo grafinio dizaino ir naudotojų patyrimų krypties vadovė
Pranešimas tema „Dizano komandos kūrimas“

Jane pranešimas buvo įdomus tuo, kad mes kaip dizaineriai visada koncentruojamės į tai, kaip geriausiai sukurti produktą ar jų sistemą, bet deja retai susimąstom, kaip yra sukuriama aplinka bei komanda kurioje mes dirbame. Jane taip pat atskleidė savo vadovavimo patirties niuansus bei išmoktas pamokas.

Man buvo nepaprastai įdomu išgirsti tai, kad Jane vadovaudama vienam iš svarbiausių dizaino projektų jos karjeroje, visiškai neprisidėjo prie pačio produkto kūrimo. Ji buvo atsakinga už geriausių kandidatų įdarbinimą bei komandos subūrimą, tačiau turėjo išmokti kaip atsitraukti nuo pačio projekto ir leisti komandos nariams atskleisti savo talentą.

Pranešimo išvada: puikus komandos vadovas supranta koks yra kiekvieno komandos nario tikslas ir daro viską, kad jis būtų pasiektas.


Bilietai į šių metų konferenciją jau yra platinami.  Ar rekomenduočiau sudalyvauti? Be abejo. Tai yra puiki galimybė ne tik pasiklausyti įdomių pranešimų, bet taip pat susipažinti su bendraminčiais ir pasisemti motyvacijos tiems asmeniniams projektams, kurie išstumia iš mūsų komforto zonų.

Anglišką šios apžvalgos versiją galite rasti mano Medium tinklaraštyje.

www.mileikyte.com