Klausimai-atsakymai: Modestas Kurauskas apie pirmus „Baltic Talents“ UX/UI kursus

Kokie žmonės susirenka į kursą? Kam galėtum rekomenduoti šį kursą?

Į kursus susirenka žmonės, kurie nori pokyčių savo karjeroje bei domisi perspektyvomis IT sferoje. Dalis jų taip pat ieško dalykų, kurie jiems patinka labiau. O tai gali būti ne tik UI/UX dalis, bet ir programavimas ar skaitmeninė rinkodara. Ir amžius tikrai nėra kliūtis, nepriklausomai ar žmogui 18 ar 50+.

Būtent UI/UX kursus siūlyčiau tiems, kurie mato save pagal tai ką įvardinau aukščiau.

Skaitykite visą įrašą

Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2017

Karts nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties ketvirtus metus iš eilės paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą.

Šiemet sulaukėme virš 80 atsakymų (palyginimui, praeitais metais buvo 84), tačiau dalį atsakymų teko pašalinti dėl visiškai nelogiškų atsakymų, pvz. gyvena Klaipėdoje, 1 metų patirtis, o atlyginimas virš 4000 eurų. Sutikite, tokie atsakymai mažai tikėtini. Be to, didelė dalis panašių atsakymų buvo pateikta vienos valandos bėgyje, todėl manome, kad kažkas piktybiškai bandė pakenkti apklausai. Kaip ten bebūtų, galime pasidžiaugti, kad sulaukėme 62 „normalius“ atsakymus. Kitais metais reikės pamąstyti kaip išvengti tokių situacijų. Skaitykite visą įrašą

Kur Lietuvoje mokytis naudotojų patyrimų dizaino ir susijusių temų?

Ar yra Lietuvoje dėmesio verti UX kursai? Nesu pradedantysis, kuriu UI/UX dizainą, prototipuoju 4-5 metus, bet norisi šiek tiek praplėst akiratį sužinot kažką naujo išgirst kitų praktikas.

Panašius klausimus gauname jau ne pirmus metus, todėl pabandėme pasigilinti ir išsiaiškinti, ar Lietuvoje yra dėmesio vertų naudotojų patyrimų dizaino ir susijusių temų kursų. Skaitykite visą įrašą

Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2016

Karts nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties trečius metus iš eilės paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą.

Dėl neaktyvaus grafinio dizainerių dalyvavimo dalyvių skaičiumi šių metų apklausa nebuvo pati sėkmingiausia, tačiau 84 atsakymai yra palyginus neblogas rezultatas. Skaitykite visą įrašą

Klausimai-atsakymai: Tautvydas Gylys apie pirmąją „UX academy“

Kokie žmonės susirinko?

12 žmonių grupėje turėjome nuo dizainerių, naudotojų patyrimų specialistų ir produktų vadovų iki žmonių dirbančių pardavimuose. Amžius svyravo nuo 25 iki 40 metų. Skirtingi buvo ir žmonių lūkesčiai: vieniems tai buvo proga pirmą kartą susipažinti, kas slypi po naudotojų patyrimų dizainu, kitiems – susisteminti žinias ir išmėginti jas praktikoje.

2015-12-05 12.18.42

Džiugu, kad pavyko pritraukti tokius skirtingus dalyvius, nes buvo proga vieniems iš kitų pasimokyti, kaip skirtingą patirtį turėdami, galime naujai pažiūrėti į tas pačias problemas ir pratimus. Skaitykite visą įrašą

Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2015

Karts nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties antrus metus iš eilės paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą.

Pirmiausia, turime pasidžiaugti, kad dėka didelio grafinių dizainerių aktyvumo sulaukėme net 109 atsakymų (2014 m. – 76 atsakymų). Aišku, statistiniu požiūriu šie duomenys gali būti nepatikimi, tačiau tai bent kažkoks informacijos gurkšnis, padėsiantis susiorientuoti naudotojų patyrimo specialistų darbo rinkoje. Skaitykite visą įrašą

Nauja dizaino kryptis Lietuvoje: interviu su Dovile Gaižauskiene ir Tauru Stalnioniu

Vis didėjanti įvairovė tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų dizaino programų keičia dizaino edukaciją. Visuomenė, politikos bei ekonomikos sektorius aiškiau supranta bei patiria jos integracijos į inovacijų sistemą teikiamą naudą. Galima manyti, kad įgyvendinant Lietuvos pažangos strategiją įvairių kūrybinių industrijų specialistų, o taip pat dizainerių poreikis tik didės, todėl dizaino edukacijos uždavinys yra išsigryninti veiklas ir galimybes bei aktyviai ruoštis artėjantiems iššūkiams.

Apie vykstančius pokyčius bei dizaino specialybių ateitį šiandien kalbamės su Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto dėstytoja Dovile Gaižauskiene ir dizaineriu Tauru Stalnioniu.

Skaitykite visą įrašą

Kaip tapti HFI Certified Usability Analyst?

Šiuo metu (2014 rugsėjis) Lietuvoje yra 17 „Human Factors International“ (toliau – HFI) sertifikuotų tinkamumo specialistų ir, stebint tendencijas, jų kiekis didės, o klausimas antraštėje vis dažniau skambės.

IVPK patvirtinus „E. paslaugų tinkamumo naudotojams rekomendacijos“ ir įtvirtinus nuostatą, kad kuriant viešąsias informacines sistemas yra rekomenduojamas (o kartais ir privalomas) sertifikuotų tinkamumo specialistų dalyvavimas, Lietuvoje ženkliai padidėjo susidomėjimas HFI rengiamu sertifikavimu. Negaliu pasakyti, kad anksčiau jis buvo mažesnis, bet dabar jis įgavo „kūną“ – žmonės ne tik domisi, bet ir aktyviai siekia tapti „Certified Usability Analyst“ (toliau – CUA), todėl nepailstamai ieško informacijos, kurios, tiesą sakant, yra ne per daugiausiai.

Šis straipsnis ir skirtas ieškantiems. Jame nerasite sertifikavimo egzamino atsakymų, bet aš pabandysiu aprašyti savo ir kolegų patirtį besiruošiant ir laikant.

Skaitykite visą įrašą

Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2014

Kartais nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties prieš kurį laiką paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą, o apibendrintą informaciją žadėjome paskelbti viešai šioje svetainėje. Ir štai atėjo tam laikas.

Turime pasidžiaugti, kad sulaukėme net 76 atsakymų. Toks skaičius mus maloniai nustebino. Aišku, statistiniu požiūriu šie duomenys gali būti nepatikimi (norint skaičiuoti patikimumą, reikėtų žinoti bendrąjį naudotojų patyrimo specialistų skaičių), tačiau bet kuriuo atveju, manome, kad tai geras pasiekimas tokiai apklausai ir bent kažkoks gurkšnis informacijos, padėsiančios susiorientuoti naudotojų patyrimo specialistų darbo rinkoje.

Vidutiniškai apklausai reikėjo skirti 2 min. 11 sek. ir net 27 proc. buvo atsakyta iš mobiliųjų įrenginių.

Apklausą sudarė 5 pagrindiniai klausimai:

  • Kokios jūsų dabartinės pareigos?
  • Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?
  • Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?
  • Iš kokio jūs miesto?
  • Kiek litais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

Skaitykite visą įrašą