#25 Penktadienio ekspreso su Jolanta Cariova

Keletas žodžių apie save?

jolantaTervezo, dizainerė
Portfolio: jolantac.com
E. paštas: hello@jolantac.com
LinkedIn: lt.linkedin.com/pub/jolanta-cariova/9b/7a2/924
Dribbble: jolantac
Behance: jolantacariova

Esu dizainerė, auginu žuvytę vardu Donelaitis ir musėkautą Pėtia. Dieną dirbu agentūroje, vakare – namie, ir siekiu to kažko, ką vadinu tobulu savo srities išmanymu.

Mėgstu gražius dizaino blogus, vertinu konstruktyvią kritiką, žaviuosi žinančiais ko nori žmonėmis, vengiu žodžio „kūryba“ vadindama tai darbu, o mano mėgstamiausia citata, kuria stengiuosi kuo dažniau vadovautis yra „Take things away untill you cry“ – Frank Chimero.

Jolita

 

Kaip viskas prasidėjo?

Prasidėjo viskas nuo Adobe Photoshop 7. Tuo metu nuspalvinti akis ryškiai mėlyna spalva ir uždėti nuotraukai rėmelius atrodė didelis pasiekimas.  Na, o po to, kai jau reikėjo pradėti galvoti apie studijas, žinojau, kad noriu mokytis dizainą, tik negalėjau apsispręsti kokį. Nenorėjau daryti visokių baldų prototipų iš kartono, nes rankdarbiai man niekuomet nesisekė; nenorėjau modeliuoti 3D, nes neturiu erdvinio mąstymo. Todėl šiek tiek pasidomėjusi, radau grafinį dizainą, kuris pasirodė būtent tas, ko reikia.

Na, o toliau viskas taip ir tęsėsi: mokslai, pirmieji užsakymai, kai prieš spaudai atiduodant failą drebėjo rankos ir viską patikrindavau 15 kartų, vėliau – pirmoji darbovietė pagal specialybę, didėjančios projektų apimtys ir tas išlikęs jaudulys paleidžiant projektą, tik jau dabar labiau dėl to, ką kolegos pasakys (iš serijos „ką kaimynai pasakys“).

Prie ko šiuo metu dirbi?

Vaizdas, pro mano darbo langelį

Vaizdas, pro mano darbo langelį

Jau beveik metai, kaip dirbu agentūroje Tervezo. Daugiausiai dirbame su įvairiais IT sprendimais, skirtais Naujosios Zelandijos Hyundai, ISUZU ir kt. prekės ženklams. 11 valandų skirtumas ir visureigiai ne visada yra lengvas iššūkis, tačiau komandinis darbas išsprendžia visas problemas, o ir automobilių modelius dabar jau puikiai atskiriu!

Labai džiaugiuosi atsidūrusi būtent čia, kadangi šiuo metu man tai yra ideali terpė tobulėjimui. Čia drąsiai galiu reikštis ir siūlyti įvairius sprendimus ir visi kartu galime galvoti ar jie yra tinkami, ar jie turi būti tobulinami.

ISUZU

Na, o laisvu laiku dirbu su asmeniniais projektais, dažniausiai – tai būna tinklapių dizainas, dizainas pritaikytas mobiliems įrenginiams, firminio stiliaus darbai ir panašiai.

Taip pat su savo savo kurso draugu ir kambarioku Audriumi norime pradėti savo malonumui darbuotis su šilkografija, kuria labai žavimės, ir spausdinti savo darbus.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Išties būtų sudėtinga išskirti vieną pamoką.

Naudinga daryti ir suklysti, nes skaudžios klaidos gerai įsimena ir dažniausiai nebekartojamos. Svarbu vertinti ir didžiuotis savo darbais, tik ne per daug, nes reikia visada palikti vietos tobulėjimui. Na, ir galų gale, manau, turėtume žvelgti ne tik į tai, ką mes išmokome, bet taip pat ką mes dar norime išmokti. Aš asmeniškai dabar labai norėčiau patobulėti naudotojo sąsajų dizaino srityje, kuri šiuo metu man kelia labai daug susidomėjimo, ir dar norėčiau išmokti kelias kalbas, tarp jų galėtų būti ir programavimo.

Ką palinkėtum kolegoms?

Palinkėčiau daryti tik tokius darbus, kurie ne tik praturtina jūsų portfolio, bet ir neša naudą žmonėms. Taip pat nepamiršti to, kas dažniausiai yra pamirštama: dizainas visų pirma yra funkcija, o tik po to – apipavidalinimas.

Ir aišku,  svarbiausia neužsisėdėti. Stebėkite, domėkitės, bendraukite, keliaukite ir kartais patinginiaukite.