#30 Penktadienio ekspreso su Tautvydu Gyliu

Keletas žodžių apie save?

tautvydasVinted, produktų vadovas
LinkedIn: tautvydasgylys
Behance: tautvydas
Twitter: @tgylys
Medium: @tgylys
Svetainė: tautvydasgylys.com

Nuo ekonomikos prie rinkodaros, iš ten prie reklamos, o tada prie dizaino ir startuolių, o dabar jau pusė metų kai dirbu Vinted, kur esu produkto vadovas (angl. product manager), kur pagaliau galiu išnaudoti įvairias iki šiol atsineštas patirtis. Laisvu laiku skleidžiu Lean UX  (įdėja susijusi su Eric Ries Lean Startup, kaip naudotojų patyrimo praktikas pritaikyti ankstyvai startuolio komandai) idėjas, konsultuodamas startuolius.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo, kai prisijungiau prie labai ankstyvos stadijos startuolio. Tuo metu buvome trise ir kas vakarą diskutuodavome reputacijos ir dalinimosi ekonomijos klausimais, bandydami surasti būdą kaip žmogus naudodamasis skirtingais servisais galėtų išlaikyti sukauptą reputaciją vienoje vietoje. Kai idėjos ir mintys pagaliau pradėjo įgauti apčiuopiamą formą, aš buvau vienintelis komandos narys gebantis naudotis Photoshop, mat iki tol intensyviai užsiimdavau fotografija.

Taip sudalyvavome keliuose hackathonuose, kuriuose pirmą kartą atlikau dizainerio vaidmenį. Vėliau startutoliui įgaunant pagreitį, viską apie dizainą teko išmokti pakeliui. Po kelių mėnesių jau turėjome pilną produkto dizainą. Toliau viskas ėjosi savaime: atsirado pirmieji užsakymai, taip tapau laivai samdomu dizaineriu, vėliau įkūrėm web dizaino agentūrą.

Kuo toliau tuo labiau pagaudavau save gilinantis į vizualinį dizainą. Prisiminus ankstyvas startuolio dienas, kai braižydavome struktūras ir pirmines produkto idėjas iškildavo nostalgija ir noras grįžti prie tokio darbo tipo. Besigilindamas, kaip vadinasi tokio tipo darbas, atradau UX terminą ir panorau išmokti, kuo daugiau apie tai.

Su tokiomis mintis vieną dieną beieškodamas dizaino inspiracijų, aptikau Tradecraft (asmeninis inkubatorius San Franciscke, ruošiantis specialistus startuoliams) programą, kuri ruošė ir UX specialistus. Pasitvarkęs LinkedIn profilį, aplikavau. Vienas etapas po kito, kai galiausiai buvau atrinktas tarp 25, sudariusių pirmą mokyklos laidą.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Kuo toliau, tuo vis labiau atitolstų nuo pačio dizaino kūrimo, tačiau įgyti sugebėjimai labai pasitarnauja tiek dirbant Vinted, tiek dalyvaujant startuolių bendruomenėje. Šiuo metu dirbu su augimu susijusią produkto dalį, t.y. draugų pakvietimo programą, turinio pasidalinimo skatinimu socialinėje medijoje ir pan.

1416808606107

Pirmą kartą tenka pačiam įvertinti, kiek skirtingi sprendimai atneša vertės ir prisideda prie produkto augimo, analizuojant statistiką. Taip gauname vertingas pamokas, kas iš tikrųjų veikia ir ne tik atrodo patraukliai. Kadangi turiu prabangą galėdamas įsivertinti idėjas su realiu klientų srautu, galime greitai identifikuoti kas veikia, o kas ne. Tai labai džiugina darbe, kai galime greitai mokytis iš savo klaidų.

970910_10152313259672110_7544200593065469804_n

Be darbo Vinted siekiu skleisti Lean UX idėjas, nes tikiu, kad tai tiesiausias kelias į sėkmingo verslo kūrimą. Galiu tik pasvajoti, kiek būtume sutaupę laiko ir pinigų, jei kurdami startuolį, būtume naudoję laiko patikrintas praktikas, siekiant validuoti idėją prieš pradedant programuoti. Tad noriu prisidėti, kad kuo mažiau jaunų verslų nebekurtų dviračio iš naujo, o naudotųsi geriausiomis praktikomis.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Visose projekto stadijose kalbėtis su klientais. Kiek laiko būtume sutaupę ankstyvame startuolyje, jei būtume sistemingai įsiklausę į potencialių klientų poreikius ir įsigilinę kokią problemą jiems sprendžiame. Būtų užtekę atlikti kelioliką interviu ir gal kelis eksperimentus, kad būtume gavę atsakymą. Tačiau praleidome kelis mėnesius konstruodami sistemą, kuria pasinaudojo vos kelios įmonės.

10523726_706913982712519_7363985898512541156_n

Tačiau ši pamoka labai tinka ir smulkesniems dizaino darbams. Ypatingai Silicio Slėnyje jautėsi, kad dizaineris komandoje nebėra tas žmogus, kuris pats savo jėgomis sukuria dizainą, o labiau yra moderatorius, kuris pasinaudodamas visa komanda ir potencialiais klientais surenka ir susistemina dizaino sprendimus ir suteikia jiems formą.

Tad rodykime savo juodraščius ir mokykimės ir iteruokime, kuo greičiau.

Ką palinkėtum kolegoms?

Mėgautis pasirinktu darbu. Tik mėgaujantis darbu galima pasiekti nuostabių rezultatų. O juolab, ar yra laiko daryti, tai kas nedžiugina?