#52 Penktadienio ekspreso su Tadu Blantaičiu

Keletas žodžių apie save?

tadasBarclays, naudotojo sąsajų dizaineris
Linkedin: Tadas Blantaitis

Esu panevėžietis, gyvenantis Vilniuje. Mėgstu tyrinėti kasdienius naudotojų potyrius (kaip išdėstyti mygtukai skrudintuvėje, ar telpa joje lietuviška balta duona, ar batonas, kaip gerai paskrunda duona per 30 sek. ir pan.).

Į darbą einu su šypsena, nes žinau, kad jame laukia įdomūs ir pilni iššūkių projektai bei linksmi ir profesionalūs kolegos. Į gyvenimą žiūriu pozityviai ir kiekvieną dieną stengiuosi išmokti ar išbandyti kažką naujo.

Laisvalaikiu esu kubietiškų šokių entuziastas, ragavęs ir šių šokių mokytojo duonos. Nors jau aktyviai nebemokinu, bet kartas nuo karto suorganizuoju kokį renginį ar pravedu pamokas įvairių šokių stovyklų metu. Šiuo metu kartu su žmona laukiame šeimos pagausėjimo, todėl esu labai laimingas būsimas tėtis.

dance

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo tikriausiai dar vaikystėje kai piešdavau bei kopijuodavau įvairius lėktuvus, pastatus ir kosminius laivus. Taip pat žaidžiant Lego kaladėlėmis mėgdavau persibraižyti geriausius savo modelių brėžinius, tam, kad vėliau galėčiau patobulinti ir perrinkti dar kartą. Vėliau, paauglystėje pasinėriau į tuo metu atrodančias praktiškesnes sritis ir galiausiai pradėjau studijas visai su dizainu nesusijusioje telekomunikacijų inžinerijos srityje. Studijuodamas pieštuko ir pelės su Photoshop priešakyje nepamiršau. Laisvalaikiu padirbėdavau prie pirmųjų svetainių, reklamų ir plakatų kūrimo tačiau dizaino žinių toliau taip ir negilinau kol nepradėjau dirbti Barclays.

Barclays karjera prasidėjo nuo „Future leaders development programme“ programos, kurioje turėjome galimybę kas pusę metų keisti komandą. Ši komandų rotacija padėjo man suprasti, kad dizainas yra ta sritis, kuri mane veža ir joje noriu išmėginti savo jėgas. Taip atsidūriau tik ką įsteigtoje Barclays vidinėje dizaino komandoje. Per pastaruosius dvejus metus turėjau daug iššūkių, bet kolegos Londone, PAR ir JAV kantriai mane mokydami padėjo juos įveikti.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu dirbu prie poros vidinių projektų. Viename tyrinėju „cognitive computing“ technologijų pritaikymo galimybes gerinti Barclays web produktų user experience. Pagrindinis skirtumas nuo tradicinių technologijų, jog ši sistema geba mokintis, suprasti naturalią žmonių kalbą, interpretuoti pateiktą informaciją bei priimti sprendimus. Ši sistema nėra programuojama, bet mokinama prisitaikyti prie jai keliamų uždavinių. Vienos pagrindinių mane dominančių šios sitemos sričių yra gebėjimas interpretuoti naudotojo pateiktą informaciją, iš jos išrinkti pagrindinius faktus, mokintis iš žmogaus elgsenos ir taip adaptuoti turinį pagal jo poreikius. Jei norite daugiau suprasti apie „cognitive computing“ techonologiją, siūlau perskaityti puikų Jay Bellisimo straipsnį apie IBM Watson ir šios technologijos ateitį.

work_1

Kitame – kuriu vidinį Barclays komunikavimo įrankį. Deje, daugiau apie juos pasakoti negaliu, kol jie dar neišleisti.

Neseniai kartu su kolegomis iš Londono, PAR ir Indijos paleidome Absa banko skyriaus, lankytojams skirtą iPad aplikaciją.

project_1

Kurdamas naujus produktus vadovaujuosi šiais principais – dizainas turi būti:

  • Lengvai suprantamas (angl. simple)
  • Nukreipiantis tikslo link (angl. focused)
  • Funkcionalus bet neapkrautas (angl. functional and uncluttered)
  • Nuoseklus (angl. consistent)
  • Estetiškai patrauklus (angl. elegant)

Taip pat pradėjau gilinti UX žinias. Skaitau knygas, straipsnius ir klausau el. kursų. Kadangi nesu spausdintos literatūros fanas, labiau mėgstu elektroninę ir video erdvę, todėl galėčiau parekomenduoti Joe Natoli video kursus. Tai žmogus kuris moka paprastai, aiškiai ir suprantamai išdėstyti informaciją. Taip pat noriu išmokti geresnių būdų kaip suprasti tikruosius verslo poreikius.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Dirbdamas Barclays supratau, kad vienas svarbiausių dizainerių įrankių yra bendravimas ir visos komandos įtraukimas į produkto kūrimo procesą. Sprinto metu kiekvieną savaitę organizuojame „sharing session“, kurios metu pristatome naujausius UX/UI dizainus bei jau suprogramuotus produktus visiems „stakeholders“. Galutinius naudotojus į testavimą įtraukiame, turint naują UX dizainą arba naują produkto bandomąją versiją, ir į testavimo rezultatus atsižvelgiame sprintų planavimo metu.

Beje, sakydamas komanda turiu omenyje ne tik kitus kolegas dizainerius, projektų vadovus, programuotojus bet ir verslą, produkto vadovus, testuotojus bei naudotojus. Ignoruojant bent vieną iš jų, vėliau tenka susidurti su įvairiais sunkumais ne tik kūrimo, programavimo, bet ir testavimo metu. Tai yra ta pamoka kurią aš vis dar mokausi.

Ką palinkėtum kolegoms?

Kolegoms palinkėčiau atrasti laiko eksperimentams, jų testavimui ir rezultatų aptarimui. Taip pat palinkėčiau eksperimentuoti ne tik dizaino srityje. Išbandykite kažką naujo, ieškokite naujų potyrių, pomėgių ir įkvėpimo šaltinių.