Netalpinkite laukų antraščių lauko viduje (nebent jūs – Luke W)

Caroline Jarrett straipsnio „Don’t Put Labels Inside Text Boxes (Unless You’re Luke W)“, paskelbto UXmatters svetainėje, vertimas. Ačiū Caroline už leidimą straipsnį išversti į lietuvių kalbą ir publikuoti mūsų svetainėje.

banner_good-questions

Nesenai sužinojau, kad vienas iš mano straipsnių – „Don’t Put Hints Inside Text Boxes in Web Forms“ – pateko tarp UXmatters visų laikų 25 geriausiųjų. Tai buvo neįprastas man straipsnis, nes be išvedžiojimų ar užuolankų antraštėje parašiau teiginį. Nebandžiau švelninti tono, tiesiog parašiau. Straipsnis sukėlė daug diskusijų, tačiau tai nepakeitė mano nuomonės.

Taigi, noriu padaryti tai dar kartą, todėl drįstu teigti: „Netalpinkite laukų antraščių lauko viduje.“. Ką aš iš tikrųjų norėjau pasakyti: „Netalpinkite laukų antraščių lauko viduje, nebent jūs – Luke Wroblewski.“ (red. Luke Wroblewski arba LukeW – garsus dizaineris ir knygų autorius. Plačiau – lukew.com).

O dabar, pabandysiu paaiškinti plačiau. Skaitykite visą įrašą

3D šiuolaikinėse interneto technologijose

Trimačių vaizdų technologijos neįtikėtinais greičiais skverbiasi į internetą kaip ir daugelis naujovių. Jos pritaikomos kuriant tiek trimačius (toliau – 3D) žaidimus, tiek įvairias animacijas ir vizualizacijas. 3D vizualizacija svarbi ne tradicinėje multimedijoje (animacija ir 3D grafika), bet ir kitur: inžinieriniai sprendimai, architektūra, medicina, geografija ar fantastinių filmų efektai. Patys vizualizacijos metodai vystomi dideliais tempais, nes IT rinkoje pastebimas neslopstantis internetinių programėlių su trimate grafika poreikis. Šiame straipsnelyje trumpai apžvelgsiu 3D grafikos vystymąsi ir paplitimą kuriant tinklalapius ar internetines aplikacijas. Skaitykite visą įrašą

Poreikių diferenciacija dizaine

Peržiūrint Dieter Rams dizaino darbus, akys užkliuvo už “Braun Hifi Atelier” sistemos nuotolinio valdymo pulto. Produktas pasaulį išvydo dar 1979 metais, tad nėra kažkas labai naujo. Tad kodėl užkliuvo?

Braun Hifi Atelier remote
Dieter Rams, Peter Hartwein, Braun Hifi Atelier sistemos nuotolinio valdymo pultas, 1979.
Skaitykite visą įrašą

Tinklalapio turinio pateikimas slenkančiuose skydeliuose (I dalis)

Aptarsime  dažną ir, atrodo, savaime suprantamą tinklalapių elementą – slenkančius skydelius (anglakalbiai juos vadina „karuselėmis” (angl. carousels ), „sliding banners”, „image rotators“, „sliders“ ir pan). Skydeliai labai paplitę  ir lietuviškame internete –  ypatingai el. parduotuvėse.

Jau kuris laikas internete nerimsta diskusijos ir nuomonės apie tai, kad slenkantys skydeliai yra neefektyvi turinio pristatymo priemonė, neigiamai įtakojanti tinklalapio turinio peržiūros konversiją. Paprastai tariant, nemato žmogus, ką tu jam rodai tuose skydeliuose, nesusigundo spausti ir susierzina, kai jie be jo žinios ir valios keičia vienas kitą. Skaitykite visą įrašą

Išmanūs priedai išmaniesiems telefonams

Paprastais eskizais pasakojama istorija apie tai, kaip išmaniųjų telefonų priedai, mūsų kasdien naudojamus telefonus, paverčia pagrindiniu informacijos apdorojimo bei ryšio centru, leidžiančiu mums akimirksniu prisijungti prie įvairių tinklų, duomenų bazių ar interneto. Nuo mobilaus EKG aparato iki kortelių skaitytuvų – šie priedai keičia mūsų šiuolaikinio pasaulio sampratą.

“Connecting”. Dokumentinis filmas apie sąveikos dizaino ateitį.

 “Connecting” yra trumpas, 18 minučių, dokumentinis filmas, pasakojantis apie sąveikos dizaino ir naudotojo patirties (UX) dizaino ateitį. Kai programinės įrangos vaidmuo, šiuolaikiniame pasaulyje, tampa vis reikšmingesniu, sąveikos dizainas yra būtent ta disciplina, kuri turėtų vaidinti pagrindinį vaidmenį formuojant visame kame integruotą ateities internetą.