#16 Penktadienio ekspreso su Karoliu Malcevičiumi

Keletas žodžių apie save?

KarolisDragdis, produkto dizaineris
Kontaktai: karolis@dragdis.com / +370 655 90086
Dribbble: @malcevicius
Twitter: @malcevicius
Linkedin: Karolis Malcevičius

Nediplomuotas grafikos dizaineris, antrakursis programuotojas, startuperis, mėgėjas-muzikantas ir fotografas, savaitgalius leidžiantis svajojant apie naujas idėjas, o darbo dienomis jas įgyvendinantis Dragdis komandoje.

Labai anksti supratau, kokia kryptimi gyvenime turiu eiti. Dar tada, kai draugai bėgiodavo nuo policijos geležinkelio bėgiais, arba eidavo pas kaimynus obuolių skint, aš didžiąją dalį laiko leisdavau mokindamasis paišyti photoshopu. Ir ne todėl, jog kažkas versdavo, o todėl jog patiko ir norėjau išmokti vis daugiau. Kažkaip tuo metu pavykdavo suderinti viską: ir draugus, ir mokslus, ir darbus.
Būdamas 14 metų jau galėjau nebeprašyti tėvų naujo telefono ar dviračio, juos galėjau nusipirkti pats. Juokingiausi prisiminimai yra iš susitikimų su klientais. Pabandykit įsivaizduoti 14-metį ir įmonės direktorių besikalbanti apie internetinės svetainės naudą jų verslui. Dabar galbūt jau ir nebestebintų toks vaizdas, tačiau 2007 metais žmonės į tai dar žiūrėdavo labai keistai. Ačiū tiems klientams, kurie nepabijojo mano amžiaus ir suteikė progą tobulėti.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo prieš 8 metus kuomet aš buvau 6-toje klasėje. Pirmąją savo interneto svetainę susikūriau naudodamasis freewebs.com platforma :) Ji, žinoma, buvo apie nieką: daugybė wallpaper’ių, juokingų paveiksliukų, diskusijų forumų ir kito šlamšto. Po kurio laiko reikėjo kažko daugiau, norėjau pakeisti tas svetainės vietas, kurių neleido keisti „FreeWebs“  ir teko ieškoti alternatyvų. Galiausiai radau informacijos, jog viską galima padaryti mokant šiek tiek kodo ir turint photoshopą. Ant popieriaus bandžiau paišytis tai, kokio web dizaino norėčiau savo svetainėje. Susiradęs keletą step-by-step tutorialų pradėjau pirmuosius savo potėpius photoshopu. Po keletos mėnesių paišalionių ir bandymų kodinti aš turėjau pirmąją savo interneto svetainę, kurią tikrai susikūriau pats nuo pat pradžių. Nors visas šis procesas buvo ne lengvas, man jis labai patiko!

Smagiausia dalis buvo tuomet, kai supratau, jog tai gali būti mano pajamų šaltinis. Perdariau savo svetainę į portfolio ir pradėjau paišyti dizainus išgalvotiems klientams tam, kad turėčiau daugiau „atliktų darbų“. Vėliau, surinkęs tam tikrą darbų galeriją, ieškojau klientų tiesiogine to žodžio prasme. Naršiau internete ieškodamas baisiai negražių svetainių ir siūliau savo paslaugas. Taip sutapo, jog pirmąjam savo paslaugas pasiūliau Tadui Vidmantui (red. reklamų kūrėjas, režisierius), kuris tuo metu buvo dar tik pradedantis savo veiklą „studenčiokas“. Turbūt dar ilgai nepamiršiu kuomet rankiniu būdu „lipdžiau“ (sunku net pasakyti programavau) jo galeriją su 5000+ nuotraukų. Kiekviena nuotrauka turėjo savo HTML failiuką ir jame dvi rodyklės su nuorodomis į ankstesnę ir kitą nuotraukas. Taip, aš tikrai rankiniu būdu sudėliojau visas nuorodas. Buvo gera pamoka. Kitam klientui jau ieškojau protingesnio sprendimo :)

Nuo to laiko įsibėgėjau. Supratau, jog dizainas yra tai, kas man sekasi ir patinka, o programavimas, tai kas tikrai domina. Buvo daugybė klientų, įgyta daug patirties tiek dizaino, tiek front-end programavimo srityje ir štai aš čia, galiausiai „nusėdau“ ties startup’ais ir pastaruoju metu neketinu niekur iš čia trauktis.

10357657_329512737214545_9078171249942757637_o

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu dirbu Dragdis komandoje kaip produkto dizaineris. Tačiau, kaip žinia, startupe dažnai reikia daryti daug daugiau nei įprastoje įmonėje pagal savo pareigybes, todėl tenka užsiimti ir naudotojo sąsajų maketavimu, ir programuoti front-end’ą, ir atlikinėti UX testavimus, ir dar generuoti idėjas bendrai produkto krypčiai.
Dragdis, tai įrankis, padedantis greitai išsisaugoti internete rastus dalykus ir pasidėti juos į savo susikurtus aplankus arba pasidalinti kituose svetainėse (Facebook, Twitter). Dabar kaip tik baiginėjame Tumblr sistemos integraciją, kurios pagalba žmonės, turintys Tumblr blogą galės vienu drag&drop veiksmu patalpinti naują įrašą į savo blogą. P.S. Jeigu turi Tumblr blogą ir nori būti vienas iš testuotojų, parašyk man į karolis@dragdis.com

Dragdis

Laisvu nuo darbo laiku generuoju naujas idėjas. Viskas vyksta tiesiog besivaikštant vakarais antakalnyje arba prie popieriaus lapo namie. Kiekvieną šovusią idėją užsirašau, geriausias iš jų bandau patestuoti, pažiūrėti ar jos tikrai reikalingos. Kelioms iš jų jau turiu ir wireframe’us susibraižęs, tačiau optimizmui nukritus, jie taip ir lieka popieriuje.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Iš prigimties esu užkietėjęs tinginys. Jaučiu malonumą tiesiog nieko neveikdamas. Jeigu galėčiau, tikrai nieko neveikčiau visą gyvenimą. Džiaugiuosi tai supratęs ganėtinai anksti.

Kartais tenka lipti per save, tačiau dabar jau žinau, kad tai veikia. Tikrai įmanoma pasiekti labai daug, jeigu tik išmeti save iš komforto zonos.

Ką palinkėtum kolegoms?

Nebijokite klausti. Būkite smalsūs, kartais net protingai įkyrūs. Nepatikėsite kiek daug vertės gali atnešti tiesiog vienas paprastas klausimas :)