#0 Penktadienio ekspreso su interakcijos.lt komanda

Keletas žodžių apie save?

Sveiki, mes interakcijos.lt. Šiuo metu mūsų komanda yra sudaryta iš 4 žmonių: Darius Bisikirskas ir Igor Gubaidulin yra pastovūs komandos nariai, o Tautvydas Gylys ir Dominykas „Domas“ Rimša prisijungia kartais nuo karto. Skirtingu metu prie interakcijos.lt darbavosi ir kiti žmonės. Įdomiausia, kad mes kažką kartu darome, bet nesame visi pažįstami už interneto ribų.

Kaip viskas prasidėjo?

Darius: ne taip paprasta ir prisiminti viską. Domreg sako, kad interakcijos.lt gimė 2010 rugsėjo 26 d. 23:14:06 val. tad prieš savaitę buvo ketvirtasis gimtadienis, nors iš tikro, viskas atsirado truputį anksčiau. Atsirado iš noro suburti bendraminčius, tuo pačiu amatu užsiimančius ar juo besidominčius žmones. Matavimosi lietuviškais dizainerio pim̃palais, tuomet, buvo pilnas best internetas ir kiti jo užkampiai, bet konstruktyvaus dialogo, žinių dalijimosi ar tiesiog patarimo viens kitam – trūko. Kaip trūko, o ir dabar trūksta dizaino edukacijos verslo, kolegų projektų vadovų, programuotojų ir kt., terpėse. Tad taip ir gimė interakcijos.lt. Tiesa, praėjo nemažai laiko kol pačios interakcijos.lt virto kažkokia materija. Gal net trys metai?! Tuomet vienas pranešimas soc. tinkle išprovokavo parašyti gan ilgą komentarą, kuris ir virto pirmuoju įrašu. Pradėti rašyti yra sunku, dar sunkiau yra rašyti nuolatos. Nesirašė. Tad žingnis kurpti maksimaliai po 140 simbolių per dieną, atrodė kaip gera paskata. Tuomet prie komandos prisijungė Igor.

Igor: Mano atsiradimo komandoje istorija yra ganetinai banali – kaip galiausiai paaiškėjo, suveikė asmeninės pažintys. 2013 m. vasario pradžioje pamačiau Twitter, kad atsirado @interakcijos paskyra. Dar nežinodamas, kad už paskyros slypi Darius, nutariau pasveikinti su sėkminga pradžia ir, bac, gavau kvietimą prisijungti. Kadangi ir pačiam buvo įdomi tokia veikla, nedvejodamas sutikau. Viskas labai paprasta, kartais tereikia žengti pirmąjį žingsnį.


Darius: Jau prisijungus Igor, kokį pusmetį eksperimentavome su įrankiais bei turinio publikavimu. Karts nuo karto blaškėme vienas kito apsnūdimą. Galiausiai, po metų tvytinimo įsikėlėme ir į Facebook, kur ir gyvena mūsų bendruomenės kritinė masė. Komandą papildė Domas ir Tautvydas.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Darius: Idėjų turime nemažai – norėtųs jog susiburtų stipri bendruomenė, atsirastų keitimąsis darbo patirtimi, procesais, įrankiais ir t.t., jaunų kolegų mentoriavimas. Vis dar neturime sąveikos/UX dizaino konferencijos Lietuvoje. Ne vienas bendruomenės narių galėtų paskaityti paskaitą studentams universitetuose ar pan. Verslo edukavimas taip pat yra labai svarbus aspektas. Judame žingsnelis po žingsnelio, o šiuo metu kartu su kitais UX bendruomenės nariais daugiausia laiko skiriame atviro renginio organizavimui. Nesinori atskleisti visų detalių, bet lapkričio pradžioje apturėsime renginį Vilniuje ir Kaune. Sekite naujienas! Jos labai greitai.

Igor: Turbūt daugiausiai mano laiko prie interakcijų suvalgo #ekspreso interviu. Kaip jau minėjo Darius, Lietuvoje žmonėms, dirbantiems ar besidomintiems naudotojų patyrimu, sąveikų dizainu, tinkamumu, ir susijusiomis sritimis, trūksta bendruomeniškumo. Kiekvienas dirba pats sau, sprendžia savo problemas ir nėra kaip ir galbūt kur ir su kuo pasidalinti, todėl, pradėję aktyviau darbuotis prie interakcijos.lt, nusprendėme, kad vienas iš pagrindinių mūsų tikslų yra bendruomenės kūrimas, o tai prasideda, matyt, nuo susipažinimo. Taip atsirado mūsų penktadieninė rubrika „Penktadienio ekspreso“. Pats rubrikos formatas nėra naujas, bet mums pasirodė tinkamas. Beje, dažnai mums parašo, kad žodyje „ekspreso“ yra klaida. Iš esmės, tai yra ne taip: nors viskas prasidėjo nuo mano klaidelės, toks pavadinimas buvo parinktas specialiai, tai lyg miksas tarp „greituko“ interviu (prisiminkite „ekspresas“) ir kavos, o tai kad jis lietuvių kalboje yra teisingas, pridėjo savo pliusą.

pavadinimas

Taip pat, kai lieka šiek tiek laiko nuo darbų ir laisvalaikio, kovojame su S. Krug knygos „Don’t make me think“ lietuvišku leidimu. Viskas vyksta gan lėtai, bet manome, kad netolimoje ateityje sulauksime šio kūrinio ir lietuvių kalba. Tekstas jau išverstas ir dabar atliekama pirminė jo redaktūra.

Darius: Ir dar norėtųsi pridėti, kad esame atviri pasiūlymams bei įvairioms idėjoms. Jei manai, kad gali interakcijas padaryti kažkuo geresnes ar įdomesnes ir sau, ir kitiems – parašyk mums.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Darius: Jei kalbėsime interakcijų kontekste, tai tikriausiai bus nesavininkiškumas. Neretai, tam, kad idėja virstų materija, reikia ją tiesiog paleisti.

Igor: Kiekvienas žmogus pats iš savęs gali padaryti daug, bet kartu galima padaryti žymiai daugiau. Prisiminkime, kad „vienas lauke – ne karys“. Rodos, tokia paprasta tiesa, bet man, dėl mano asmeninių savybių, apie tai reikia pastoviai priminti. Dėl šios priežasties yra gerai, kad kažkas draugiškai paspardo užpakalį, kai kažko nepadarei.

Ką palinkėtum kolegoms?

Darius: Meilės ir pagarbos viens kitam bei savo profesijai. Mažiau pagiežos ir daugiau šypsenų.

Igor: Norėčiau palinkėti „pirmųjų žingsnių“. Net, jei užduotis atrodo neįveikiama, pabandykite pradėti ir pamatysite, kad viskas yra įmanoma. Tiesiog drįskite padaryti tą nelemtą „pirmąjį žingsnį“.