#14 Penktadienio ekspreso su Tomu Laurinavičiumi

Keletas žodžių apie save?

tomasDizaineris, blogeris ir keliautojas
Twitter: @tomaslau
Dribbble: https://dribbble.com/tomaslau
Facebook: https://www.facebook.com/Tomas.Laurinavicius
LinkedIn: http://lt.linkedin.com/in/tomaslau/
Google+: +TomasLaurinavicius

Vis dar ieškau savojo kelio, todėl norėdamas save apibūdinti naudoju ne vieną veiklos pavadinimą. Nuo 2008 m. kuriu, rašau ir keliauju. Baigiau multimedijos dizaino ir komunikacijos studijas Danijoje, dirbau N3RD dizaino agentūroje Londone, o šiuo metu ruošiuosi keliauti po pasaulį ir dirbti su dizainu bei startupais.

Kai nesėdžiu photoshop’e, rašau į Medium ir kitus dizaino blogus, ruošiu pristatymus ir susitinku su bendraminčiais tiek realybėje, tiek virtualioje erdvėje.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo dar vidurinėje mokykloje, kai su mobiliuoju Nokia 3510i susipažinau su WML ir pradėjau kurti svetaines mobiliesiems telefonams. Po keleto bandymų visa tai labai užkabino ir jau gavęs pirmąjį personalinį kompiuterį pradėjau mokytis kurti interneto svetaines. Nemokami šablonai nebuvo labai gražus, todėl nusprendžiau mokytis Photoshop ir susikurti savo svetainę. Tokiu būdu pasukau į dizaino pasaulį. O po kelių mėnesių, praleistų forumuose ir dizaino bloguose, sukūriau savo pirmąjį rimtesnį projektą iniwoo.net, po kiek laiko – webdesignfan.com, ir galų gale whodesigntoday.com. Visi projektai buvo sėkmingai parduoti. Visa tai vyko dar būnant vidurinėje mokykloje, kuomet paskatintas draugo Edgaro nusprendžiau išvykti į Danijos koledžą studijuoti multimedijos dizainą ir komunikaciją.

2013 metų pradžioje persikėliau į Londone esančią dizaino agentūrą N3RD atlikti trijų mėnesių praktikos, po kurios gavau darbo pasiūlymą. Dar būdamas Londone sukūriau Despreneur žurnalą, skirtą su dizainu susijusiems verslininkams, prie kurio dabar ir dirbu.

Prie ko šiuo metu dirbi?

refe

Šiuo metu dirbu prie Refe nuotraukų prekybvietės, kurioje galima pirkti ir parduoti tikroviškai atrodančias, aukštos kokybės nuotraukas, kuriose žmonės naudojasi technologijomis. Dirbdamas su įvairiais klientais iš JAV, Jungtinės Karalystės ir kitų Europos šalių, susidurdavau su perpildyta ir stereotipine stock (red. nuotraukos iš komercinių nuotraukų galerijų) nuotraukų rinka, be kurios skaitmeniniai projektai sunkiai įsivaizduojami. Atlikęs apklausą su draugu Justu bootstrapinome prekybvietę ir šiuo metu dirbame prie projekto auginimo.

Taip pat daug laiko skiriu jau minėtam Despreneur žurnalui. Po kiek daugiau nei metu veiklos žurnalas kiekvieną mėnesį auga ir pasiekia vis daugiau skaitytojų. Artimiausi planai yra papildyti komandą ir atidaryti premium klubą, kuriame bus siūlomi kursai ir pamokos dizaino, marketingo, verslo bei technologijų temomis.

mobiledesignbook

Jau kitą mėnesį išleidžiu pirmąją knygą Mobile Design Book, kuria jau nuo praeitu metu rašome su bendraautore Paula. Tai trumpas gidas apie mobiliųjų programėlių dizainą, produktų analizę ir pastebėjimai kaip turėtų būti kuriamos sėkmingos programėlės. Išskirtinis 25% nuolaidos kodas „interakcijos“ tik interakcijos.lt skaitytojams.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

If you don’t build your dream, someone else will hire you to help them build theirs.
– Dhirubhai Ambani

Geriau bandyti įgyvendinti savo svajones, nei būti pasamdytam įgyvendinti kitų svajones. Supratau, kad kur kas įdomiau ir prasmingiau yra siekti savo tikslų už daug mažesnį finansinį atlygį, prestižą ar socialinį įvertinimą, negu dirbti kažkam ir galvoje turėti daugybę „jeigu“, kamuojančių kiekvieną dieną.

Ką palinkėtum kolegoms?

Palinkėčiau kurti kuo daugiau tai kas tikrai jums rūpi, nebūti šikniais (pasaulis mažas), dalintis savo patirtimi ir žiniomis bei idėjomis (jų niekas nevagia).