#27 Penktadienio ekspreso su Erika Kazlauskiene

Keletas žodžių apie save?

ErikaLinkedin: lt.linkedin.com/pub/erika-kazlauskienė/63/935/696/
Behance: erica_design
Instagram: aricutcia

Esu dizainerė. Patinka gražūs dalykai ir naujos technologijos – gal dėl to dirbu IT srityje – čia daug dinamikos, visokių išmanių daiktų, pokyčių ir galimybių kurti kažką įdomaus. Laisvu laiku tobulinu piešimo įgūdžius – planuoju tapyti didelio formato portretus. Dar keliauju, sportuoju, skaitau, mėgaujuosi šeima, draugais, gyvenimu. Ir tyliai svajoju vieną dieną užkariauti pasaulį.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo, kai įsigijau Wacom planšetę ir nusprendžiau kurti skaitmeninį „meną“. Kelia šypseną pirmieji mano bandymai, bet pramokau dirbti grafinėmis programomis. Pradėjau eksperimentuoti.  Vėliau, savanoriaudama KTU karjeros centre pasisiūliau maketuoti plakatus ir kitą spaudą. Sunki pradžia buvo – daug kritikos, o kai galiausiai patvirtindavo darbus, vargau kol paruošdavau tinkamus spaudai. Supratau, kad vien įvaldyti grafinę programą neužtenka – pradėjau daugiau domėtis dizaino teorija, kompozicija. Žiūrėti pavyzdžius. Rinkti įvairiausias reklamėles lauke, kavinėse – kroviau viską į savo įkvėpimo segtuvą.

Daugiausiai išmokau, kai įsidarbinau savo pirmajame darbe – iPresentee. Tai buvo nedidelė kūrybinė įmonė – paišėme internetinių puslapių šablonus, laiškučius, paveiksliukus (angl. clipArt), prezentacijas Keynote programai, ir net portretus pagal užsakymą. Turėjau daug laisvės eksperimentams, įvairių stilių išbandymams. Ir galėjau mokytis iš kitų, čia dirbančių, dizainerių.

darbai_ipresentee

Tai buvo laikotarpis, kai įsimylėjau dizainą skirtą elektroninei terpei. Vis daugiau domėjausi internetinių puslapių kūrimu. Kopijavau kitų darbus. Vėliau kopijavau tik atskirus elementus, bandydama sukurti kažką savito.

Galiausiai nusprendžiau, kad laikas imtis rimtesnių užsakomųjų projektų ir taip atsidūriau NFQ.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu didžiausias ir sudėtingiausias mano projektas – 3 mėnesių kūdikis. Daugiausia laiko esu mama. Kai sūnus miega apsiimu smulkesnes dizaino užduotėles. Tobulinu piešimo įgūdžius. Ir vis ruošiuosi pradėti kokį nors asmeninį super projektą :)

mama

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Pamoka, kurią čia išmokau – kad reikia ne gražių paveiksliukų, o funkcionalumo, aiškumo – „geriausias dizainas, kai kuo mažiau dizaino“. Pamačiau kiek projekto kokybei suteikia komandinis darbas: UX analitikas + kūrybininkas + dizaineris. Vienas įdomesnių projektų, kurį projektavome kartu su NFQ UX komanda – www.autobusubilietai.lt.

autobusubilietai

Taip pat dirbdama supratau, kad geriau pasiūlyt visiškai naują konceptą, nei iki begalybės koreguoti vieną ir tą patį :) Ir kartais reikia pasakyti „stop“, jei matai, kad su klientu niekaip neprieinama vieningo sprendimo.

Ką palinkėtum kolegoms?

Kuo daugiau įdomių projektų. Ir nenustokit svajoti, tobulėti ir norėti daugiau. Sėkmės!