#36 Penktadienio ekspreso su Egle Každailyte

Keletas žodžių apie save?


Yplan App dizainerė, architektė, iliustratorė ir tiesiog paišytoja
Dribbble: egle-kazdailyte
Linkedin: Eglė Každailytė
Facebook: eglynelis
Twitter: @Egle_Kazdailyte
G+: +Eglė Každailytė

Mėgstu piešti, tiek kiek save atsimenu, mokiausi būti architekte, o šiuo metu esu mobiliosios programėlės YPlan dizainerė. Esu atsakinga už produkto dizainą iOS ir Android platformoms. Taip pat dirbu su reklamos komanda: kuriu milžiniškas reklamas, kurios kaba didžiuosiuose pasaulio miestuose. Tai man baisiai patinka, praplečia akiratį.

Laisvalaikiu lieju akvarelę, tapau. Mano mėgstama frazė „Niekada nežinai, ko nežinai“, todėl visada stengiuosi neriboti savęs ir sužinoti bei išbandyti kuo daugiau dalykų, dirbti skirtingose srityse ir daug daug skaityti.

Kaip viskas prasidėjo?

Visada daug piešiau, bet paauglystėje pradėjo atrodyti, kad to tikrai negana. Būdama šešiolikos, išgirdau apie Jaunojo architekto mokyklą (JAM) Vilniaus Gedimino technikos universitete. Neturėjau pažįstamų architektų, o ir mokykloje labai mažai teko apie tai girdėti, todėl smalsumas nugalėjo ir savaitgaliais pradėjau važinėti iš Kelmės į Vilnių, Jaunojo architekto mokyklą.

Labai charizmatiškas dėstytojas Dalius Vrubliauskas, savo pasakojimais apie tūrius, sankirtas, kompoziciją, užbūrė jau per pirmą paskaitą. Paskiau viskas paprasta – baigiau architektūros bakalaurą tame pačiame VGTU universitete, šiek tiek dirbau Vilniaus savivaldybėje „Vilniaus plane“ urbanistų komandoje, po bakalauro išvažiavau mokytis magistro į Amsterdamo menų akademiją. Paskaitos būdavo vakarais, o dieną dirbdavau architektūros, urbanistikos ofisuose. Pakeitusi kelis ofisus supratau, kad architektūra akademijoje man labai patinka, o praktikoje – ne taip smarkiai. Tuomet nusprendžiau kažką keisti ir susirasti tiesiog įdomių kūrybingų žmonių, darančių kažką įdomaus. Kartu su vyru, sukūrėme mane ir mano darbus pristatantį tinklalapį. Jis buvo iliustruotas ranka, sukūrėme linksmų animacijų, norėjome parodyti ne tik architektūros darbus, bet ir iliustracijos, dizaino įgudžius. Pagrindinis tikslas, matyt, buvo parodyti, kad esu kūrybingas, konceptualus žmogus. Tinklalapį išsiunčiau keliems man patikusiems menininkams Amsterdame ir jau kitą dieną sulaukiau pakvietimo susitikti su Petra Blaisse (red. žinoma olandų dizainerė, dirbanti skirtingų dizaino sričių sankirtoje: architektūra, urbanistika, interjero dizainas, tekstilės dizainas ir kt.). Jos įkurta kompanija „Inside Outside“ kuria įspūdingus interjerus, dizainą muziejų ekspozicijoms, landšaftą. Dirbdama „Inside Outside“ supratau, kad visai nebūtina savęs apriboti viena siaura sritimi. Projekto koncepcijoms pristatyti, kūriau daug ranka pieštų ir photoshop’u apdirbtų iliustracijų, koliažų. Taip pradėjau iliustruoti kelis internetinius žurnalus. Prieš porą metų su šeima nusprendėme kraustytis į Londoną. Kai čia atvykau, išgirdau apie Lietuvių sukurtą mobiliojo telefono programėlę YPlan. Prisijungiau, kaip laisvai samdoma dizainerė, padėti sukurti kelias reklamas, vėliau pradėjau kurti iliustracijas, ikonas po mažu ir patį dizainą. Dabar, po kelių metų YPlan, esu visiška mobiliųjų programėlių fanatikė.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Lollipop-dribbble

Ką tik baigiau kurti naują YPlan Android platformos dizainą. Dažniausiai dirbame dviejų dizainerių komandoje, bet šį kartą viską kūriau viena, dėl to labai džiaugiuosi, o ir rezultatas gavosi visai neblogas.

Dribbble-drawer

Šiuo metu bandome išsiaiškinti, kaip dar labiau palengvinti YPlan naudotojų interakcijas, taip pat kartu su reklamos komanda, kuriame produkto gaires. Laisvalaikiu kartu su vyrų pradėjome kurti mobilųjį žaidimą vaikams. Čia man labai naujas iššūkis ir kol kas labai linksmas ir įdomus.

Dar priklausau Dreame iliustratorių grupei. Piešiame sapnus, kuriuos mums žmonės siunčia iš viso pasaulio.

Linh

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Man, matyt, sunkiausia, bet ir naudingiausia buvo suprasti, kad visai nebūtina savęs riboti viena siaura sritimi. Labai įdomu yra stebėti, kas vyksta aplinkui ir būti atviram naujoms galimybėms. Kartais, jei laikaisi įsikibęs vieno konkretaus plano, nematai kas vyksta aplinkui ir praleidi įdomius šansus, žmones kurie būna visai po nosimi. Kadangi niekada nežinau, ko nežinau, stengiuosi nieko daug neplanuoti tik kurti ir priimti visus įdomius pasitaikiusius iššūkius. Aišku, kad tos įdomios galimybės atsirastų, reikia daug dirbti, domėtis viskuo, kas ateina į galvą, bendrauti su žmonėmis ir dar daugiau skaityti ;)

Ką palinkėtum kolegoms?

Kaip mano mėgstamas rašytojas Aldous Huxley rašė, reikia viską daryti „with passion and detachment“(aistringai, bet ir atsiribojus). Mano vyras šį posakį išvertė labai taikliai – reikia būti šaltąja ugnele. Patarčiau savo darbą daryti labai aistringai ir nemažiau negu iš visos širdies, bet tuo pačiu, mokėti atsiriboti nuo dalykų, kurie nuo tavęs nepriklauso. Esu mačiusi kolegų, kurie tarsi susitapatina su savo darboviete, pačiu darbu ir smarkiai pergyvena kiekvieną dieną dėl dalykų, kuriems beveik negali padaryti jokios įtakos.