#29 Penktadienio ekspreso su Agne Petrauskaite

Keletas žodžių apie save?

Laisvai samdoma dizainerė
Portfolio : www.agnepet.lt
Linkedin : agnepetrauskaite
Behance: Agne_Pet

Esu dizainerė. Ilgą laiką ramiai gyvenau ir dirbau Kaune. Rutina ir aš nelabai sutarėm, tad prieš kelias savaites atsikrausčiau į Vilnių ir priėmiau chaosą išskėstomis rankomis. Dabar labai nekantrauju, kas bus toliau.

Mėgstu, kurti tai, kas nustebins ar nudžiugins žmogų: nuo netradicinio dovanos pakavimo, smagių iliustracijų, iki geros patirties internete. Nuolat mokausi ir noriu žinoti.

dovanos

Kaip viskas prasidėjo?

Studijavau VDA Grafinį dizainą, trečiame kurse su mainų programa išvykau į Ispaniją. Metai mokslų kitoje šalyje praplėtė akiratį ir užgrūdino. Įgijus anglų kalbos praktikos, sustiprėjo smalsumas. Naršiau, mokiausi naujų Photoshop ir Illustrator triukų, stebėjau profesionalus.

Kelis metus smagiai dirbau Ipresentee, kur caksėjau planšete, kūriau šablonus iWeb, Keynote, Page programomis, paišiau ikonėles, tobulėjau. Ten pirmą kartą supratau, jog pikselis ir aš – skirti vienas kitam.

Vėliau dirbau agentūroje Dizaino Kryptis, kuri suteikė progų padirbėti prie stambių valstybinių projektų, tokių kaip: Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai naujienų portalas,  LR užsienio reikalų ministerijos internetinė svetainė, 2014-2020 Europos Sąjungos fondų investicijų Lietuvoje portalas, kuriant prisitaikančio dizaino (angl. responsive) sprendimus įvairioms platformoms.

mockup_esinvesticijos

Vertinu darbo agentūroje patirtį, išmokau planuoti laiką, dirbti kartu su projektų vadovais ir  programuotojais ir džiaugtis komandinio darbo rezultatais.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu pratinuosi prie sostinės ir tobulėju namuose: stiprinu žinias apie naudotojų sąsają ir patyrimą, grauždama Smashing Magazine bibliotekos knygas, kasdien stebėdama dizaino tendencijas dribbble, Behance, Land-book. Prieš kelias dienas apibendrinau porą metų kauptas žinias išlaikydama CIW Web Design Specialist egzaminą, sertifikatui įgyti. Žaviuosi sėkmingais startuoliais, stebiu Kickstarter, iliustruoju ir klausau TED bei tikiuosi, jog artimoje ateityje pavyks, ką sumanus ir sėkmingo padaryti pačiai. Idėjų yra, jos generuojamos nedrąsiai, paslapčiomis, o šiuo metu ieškau profesionalios komandos, kuriai trūksta išradingo, linksmo žmogaus ir papildomų rankų ir smegenų įveikiant tobulėjimą skatinančius sunkius kūrybinius iššūkius. Jei jūsų komandai trūksta tokio žmogaus, susisiekime!

making_home_button

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Įkvėpimo ieškoti vien tik savo sferoje – žalinga. Dizainerį įkvepia daug dalykų: aplinka, kurioje jis dirba; daiktai, kuriais naudojasi; renginiai, kuriuose dalyvauja; žmonės, su kuriais bendrauja. Todėl jei nesiseka svetainei pritaikyti „clean“ stiliaus, tikriausiai susitvarkysiu darbo vietą ir eisiu pakvėpuoti grynu oru, o jei paveikslų galerijos svetainė atrodo per daug formali, greičiausiai prisiminsiu paskambinti draugei tapytojai ir pakviesiu puodeliui kavos. Norint pagerinti naudotojo patyrimą, juk reikia ir pačiam patirti, ar ne taip?

Ką palinkėtum kolegoms?

Kaip sakė Einšteinas: „Creativity is contagious. Pass it on“. Bendraukime, burkimės, organizuokime, dalinkimės, mokykimės!