#15 Penktadienio ekspreso su Evaldu Kalinausku

Keletas žodžių apie save?

evaldasBarclays, naudotojo sąsajų dizaineris
Email: evaldas.kalinauskas@me.com
Linkedin: https://lt.linkedin.com/in/evaldaskalinauskas
Facebook: https://www.facebook.com/morengas

Aš – grafikos dizaineris, kas dieną perpildantis galvą (ne)reikalinga informacija, šokinėjantis nuo vieno įrankio prie kito. Daug aukštesnių, nei vidutinių gabumų, bet nemokantis piešti ant popieriaus. Svajoju apie pasaulį, kuriame produktai sąžiningi, atlikdami savo tiesioginę funkciją dar ir gerai atrodo.

Darbo valandomis „Barclays“ kompanijoje kuriu ir tobulinu naudotojo sąsają mobiliesiems įrenginiams – nuo prototipų iki gairių. Esu įsimylėjęs Vilnių, todėl baigęs darbo dieną atiduodu duoklę jam ir bendraminčiams. Grįžęs namo kuriu žaidimus, „slaptus“, tik man suprantamus projektus, prokrastinuoju skaitydamas apie prokrastinacijos įveikimo būdus.

Kaip viskas prasidėjo?

Norit tikėkit, norit ne, bet pirmąjį leidinį prieš 11 metų (mokyklos laikraštį 11-oje klasėje) sumaketavau Macromedia Flash programa, nors ji buvo skirta kurti interaktyvias, animuotas reklamas ir interneto svetaines – visiškai netinkama spaudos maketavimui. Maža to, „maketuoti“ Flash išmokiau laikraščio redaktorę – taip jis ir buvo leidžiamas du metus :). Tuo metu viską darydavau Flash, o sukūręs animuotą, automatiškai pasileidžiantį portfolio CD fotografui, galvojau esantis animatorius – vunderkindas!

Pasveikęs nuo iliuzijų, mečiau kurti banerius, KTU informatikos fakultetą ir išvažiavau į svajonių šalį – Londoną. Per tris metus ten, nemažai eksperimentavau su savim ir savo gabumais. Mokydamasis kirpėjo amato, kas trečią savaitę ploviau galvą Eric Clapton. Pusę metų kiekvieną rytą gamindavau sushi, vakare – Chicken Katsu, nes buvau pagalvojęs, kad japonų restorane virėju būti yra kiečiausias karjeros posūkis. Na, o kai pavyko nebeišleisti visų uždirbtų pinigų baruose – nusipirkau skaitmeninį-veidrodinį fotoaparatą ir tą pačią sekundę tapau fotografu!

Pagaliau pabaigęs fotografijos kursus Jonavos suaugusiųjų mokymo centro lygio kolegijoje, ir po kelių nepasisekusių kadrų „pagavęs“ šią nuotrauką (tiesa, foną užblurinau su Photoshop), su trenksmu baigiau fotografo karjerą!

Voveres

Grįžęs į Lietuvą, išmokau maketuoti „Respubliką“, vėliau jau kaip vyriausiasis dizaineris kūriau žurnalo „IEVA“ firminį stilių ir atvarto dydžio rankų kremo su taukmedžio sviestu Kalėdinių akcijų reklamų maketus. Draugo pagalba atradau naudotojo sąsajos dizainą ir susipažinęs su mobiliuosiuose įrenginiuose gyvenančiais produktais supratau, jog padaryti juos patogiais naudotis „mamai“ ir „pixel perfect“ yra naujas mano gyvenimo pašaukimas. Ką dizaineris mėgsta labiau už aiškius rėmus, kuriuose kaip smėlio dėžėje – tik netingėk svajoti?!

Prie ko šiuo metu dirbi?

Darbe – prie produkto Windows Phone platformai, deja, negaliu atskleisti nieko daugiau.

Horrible game poster

Už darbo ribų baigiu „piešti“ iOS platformai skirtą mokslinės fantastikos veiksmo žaidimą – „Horrible game“. Bendramintis nehorrible programuotojas rašo jau paskutines kodo eilutes, ir jau labai greitai leisime šį stebuklą visaip iškoneveikti beta testuotojams. Beje, jeigu kam net rankos prakaituoja kaip norisi nemokamai testuoti gerą žaidimą (ir turite iOS7 palaikantį iPhone’ą) – brūkštelkite savo el. paštus, prisidėsit prie kažko horrible. :)

Taip pat, su keliais bendraminčiais auginame kūdikėlį „Better“ – nepelno siekiančią platformą visuomeninių socialinių problemų sprendimui (angl. non-profit platform for crowdsourced social problem solving). Jeigu šių žodžių derinys Jums sukelia nenumaldomą norą tapti filantropu – rašykit man, surasim kuo galėsit prisidėti.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Nuolat ugdyti socialinius įgūdžius ir domėtis, bandyti, domėtis. Save radau per „Trial and error“ (red. bandymų ir klaidų kelias).

Evaldas

Žinau, jog informacijos kiekis XXI-ajame amžiuje vargina, bet dar niekada nebuvo taip lengva pasinaudoti kitų žmonių sukauptų ir laisvai dalinamų žinių bagažais. Viskas juk vistiek yra perdirbama.

Ką palinkėtum kolegoms?

Linkiu skaityti www.brainpickings.org, klausyti Alan Watts ir surasti vidinę ramybę.
Naudoti Apple produkciją ir darbuose siekti kokybės.
Mylėti žmones!