#12 Penktadienio ekspreso su Vidu Bučinsku

Keletas žodžių apie save?

VidasLinkedin: lt.linkedin.com/in/vidasbucinskas
Portfolio: vidas.bucinskas.lt
Kontaktai: vidas@bucinskas.lt / +370 605 44981

Neseniai internete atlikau testuką, kuris nustatė, kad neturiu dominuojančio smegenų pusrutulio. Sako kad abu veikia vienodai. Neaišku, kiek tame tiesos, bet patikėjau, man tinka. Taip pat ir darbinėje veikloje – balansuoju tarp meno, grožio ir logikos, funkcijos; tarp iliustracijos, logotipo ir naudotojo sąsajos dizaino, naudotojų patyrimo.

Mėgstu piešti naudingus paveiksliukus. Esu laisvai samdomas, turiu savo klientų ratą, bendradarbiauju su keliomis agentūromis. Taip pat halftime’u dirbu vyresniuoju naudotojo sąsajos dizaineriu įmonėje XYLO. Esu LGDA (red. Lietuvos grafinio dizaino asociacija) narys.

Vido namų ofisas

Namų ofisas

Kaip viskas prasidėjo?

Apie devyniasdešimt šeštus metus labai mėgdavau A4 formato popierių krūvą lenkti per pusę, susiųti kraštą ir maketuotį žurnaliuką. Pradžiai sugalvodavau pavadinimą, sukurdavau logotipą. Parašydavau straipsnį, pailiustruodavau jį, kitame puslapyje sumaketuodavau „Snickers“ reklamą, pridėdavau komiksų, kryžiažodžių. Sakydavau, kad užaugęs būsiu redaktorius. Tik vėliau supratau, kad čia labiau maketuotojo ar dizainerio darbas.

Tėvai kompą nupirko kartu su „Windows Millenium“, taip išeina, kad apie 2000-uosius. Vėliau įvedė internetą, „Microsoft Office“ programų pakete radau programą, su kuria atnaujinau savo pomėgį iš devyniasdešimt šeštų ir pradėjau kurti homepage’us, fanpage’us ir portalus.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Darbe kuriame sistemą XYLO, kuri muzikantams, muzikos mokykloms pagelbės kasdieninėje veikloje.

XYLO naudotojo sąsaja

Likusį laiką, dirbu su savo klientais. Šiuo metu padedu sukurti išpardavimų sistemos dizainą ir iOS programėlę, dovanų kuponų e. parduotuvės Lenkijoje dizainą, maisto užsakymo į namus sistemą, atnaujinu vieno didžiausių restoranų tinklų Lietuvoje svetainių dizainą ir padedu sukurti prekės ženklą, stiliaus knygą mokslininkų grupei.

Maršrutai LT

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Dažniau naudoti „SAVE“ funkciją darbo metu. Kai dar „Adobe“ produkcija nebuvo tokia protinga kaip dabar, būdavo labai liūdna, kai darbo pabaigoje lūždavo programa kartu su visos dienos neišsaugotu darbu.

Ką palinkėtum kolegoms?

Linkiu turėt gerą laiką, linkiu nenaudoti #000000 spalvos, linkiu sugebėt susikaupti.