#34 Penktadienio ekspreso su Eriku Mališausku

Keletas žodžių apie save?

erikasMailerLite, web dizaineris
Facebook: Erikas Mališauskas
E-mail: erikas@malisauskas.lt
LinkedIn: lt.linkedin.com/in/erikasaves/
Twitter: @erikasaves

Esu jaunas (tipo dar be barzdos) dizaineris, daugiausiai dirbantis su naudotojo sąsajomis. Didelę laiko dalį praleidžiu ne tik prie photoshop’o, bet ir prie front-end (HTML/CSS). Neturiu ir niekada neturėjau CV, todėl nieko įdomaus iš jo nepacituosiu, bet šiaip visada buvau labiau verslininkas, negu menininkas. Be dizaino laisvalaikiu užsiimu filmavimu/vaizdo montavimu, neseniai nusipirkau droną, tad pradėjau užsiimti ir filmavimu bei fotografavimu iš oro. Šią žiemą nusipirkau winterbeater’į ir su draugo pagalba pradėjau mokytis drifto. Kartais pagroju gitara bei planuoju pradėti mokytis groti pianinu. All in all, esu be galo veiklus, todėl paklaustas, ką veiksiu po 5 metų, gūžtelčiau pečiais.

Kaip viskas prasidėjo?

Pirmąjį <html> tag’ą atidariau būdamas 14-os. Prie to privedė 7 metais vyresnis brolis, kuris tuo metu jau buvo programuotojas (toks yra ir dabar). Už tai jam visada būsiu labai dėkingas. Jau tada photoshop’as buvo kasdienis dalykas. Paišydavau forumuose visokius userbar’us, signature’us (viską, kas buvo madoj), o vėliau išbandžiau ir web dizainą. Puikiai prisimenu, kaip vienus pirmųjų 200 litų uždirbau būdamas 15-os, laimėjęs dizaino konkursą uzdarbis.lt, kur reikėjo nupiešti web dizainą Varėnos informaciniui portalui. Nuo tada, kartu su broliu esam padarę nesuskaičiuojamai daug freelance projektų.

Jau mokykloj žinojau, kuo noriu užsiimti ir užsiimsiu, tad po 12-os klasių stojau į VDA grafinį dizainą, tačiau nemokamos vietos negavau ir po keleto bemiegių naktų, nusprendžiau, kad nestudijuosiu išvis. Tai buvo kol kas geriausias ir reikšmingiausias sprendimas mano gyvenime. Iškart po to įsidarbinau Mediapark, kur per 3 darbo metus įgijau labai daug patirties.

troleibusas

Prie ko šiuo metu dirbi?

Po 3 metų darbo Mediapark, į savo komandą mane pakvietė MailerLite, vienas iš e-mail marketingo lyderių pasaulyje. Čia dirbu jau daugiau nei pusę metų ir nuveikta labai daug. Visiškai perpiešta naudotojo sąsaja, perdaryta į responsive, pridėta įvairaus funkcionalumo. Draugai ir pažįstami, sekantys mane facebook’e, dažnai pastebi, jog vienas dažniausiai naudojamų mano hashtag’ų yra #lovemyjob. Tai yra taikliausia, ką galėčiau pasakyti apie savo darbą MailerLite. Ypač smagu, jog čia dirbant, nesu tik UI dizaineris – kartais parašau blog post’ą, kartais nufilmuoju kokį video, kartais padirbu support’e, kur bendrauju su klientais iš viso pasaulio. Tai labai atpalaiduoja, o grįžus prie dizaino, produktyvumas būna kur kas didesnis.

mailer-redesigned

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Suvokimas, jog dažnam naudotojui kur kas svarbiau funkcionalumas nei dizainas. Kartais, kad ir kaip dėl to verktų mano dizainerio širdis, reikia suvokti, jog mes, dizaineriai, turime tarnauti naudotojui. Dažnai web dizaine nutinka taip, kad dizaineriai paslepia dalį informacijos ar funkcionalumo vardan gražesnio estetinio vaizdo, tačiau dėl to kenčia naudotojas, kuriam tas funkcionalumas ar informacija galimai svarbūs. Aš tai vadinu dribbble sindromu, nes daugelis dribbble įkeltų web dizaino darbų estetiškai atrodo nuostabiai, tačiau praktikoje nepanaudojami. Taigi, kartais gražesnį vaizdą tenka paaukoti vardan naudotojo laimės, todėl esame priversti ieškoti aukso viduriuko, o jį atrasti gali būti labai sunku.

Ką palinkėtum kolegoms?

Apibendrinant, visiems linkiu mylėti tai, ką darai, bet nebijoti išeiti iš savo komforto zonos bei išbandyti kažką visiškai naujo, nes niekada nežinai, kada ir ką pamilsi.

Kartu su MailerLite komanda

Kartu su MailerLite komanda