#72 Penktadienio ekspreso su Vaidotu Pociumi

Keletas žodžių apie save?

Etronika, naudotojų patyrimų dizaineris
Portfolio: www.pocius.info
Twitter: @vpocius
LinkedIn: Vaidotas Pocius
Facebook: Vaidotas Pocius
Instagram: @happinessinside

Esu naudotojų patyrimų dizaineris ir futuristas, šiame vis daugiau ekranų turinčiame pasaulyje padedantis sukurti patogiausią ryšį tarp ekrano ir jo naudotojo. Žinodamas, kad naudotojų patyrimas neprasideda ir nesibaigia tik vizualiu išpildymu, itin domiuosi elgesio psichologija, marketingu, interjero dizainu, inovacijomis, interneto technologijomis, bei visų šių dalykų sinteze žmonių gyvenime ir versle.

Gali atrodyti, kad interjero dizainas, architektūra ar civilinė inžinerija yra labai toli nuo UX, bet manau, kad būtent šios sritys kuria tikras fizines patirtis žmonėms ir daro mūsų kasdienį gyvenimą patogesnį ir malonesnį.
Gyvenime stengiuosi ieškoti balanso tarp įkvepiančio darbo ir turiningo asmeninio gyvenimo, todėl skiriu daug laiko savišvietai, savanorystei, mokslo naujovių studijavimui. Niekada neriboju savęs viena sritimi. Pasaulis man atrodo kaip viena nesibaigianti informacijos, žinių ir patirčių žaidimų aikštelė.

Kaip viskas prasidėjo?

Prasidėjo viskas 9-oje klasėje, kai informatikos mokytojas sudomino programavimu ir suvokiau, jog kurdamas savo pirmąsias programas tuomet labai populiaria Delphi programavimo kalba, daugiausiai laiko praleidžiu dėliodamas tų programų naudotojo sąsajas. Vėliau pradėjau domėtis interneto technologijomis, kurti web puslapius.

Vaidotas Pocius darbai

Bestudijuojant Žiniasklaidos technologijas pasinėriau į dizainą ir marketingą, kas natūraliai išaugino vis didesnį norą kurti naudotojams patogias ir jų gyvenimą lengvinančias sistemas. Spėju net ir pasirinkus kitą specialybę, polinkis į vizualiuosius menus ir noras kurti kažką skaitmeniniame pasaulyje būtų atvedęs į kažkokią artimą šiai sritį.

Visgi manau, kad esminis dalykas mano karjeros pasirinkimui buvo tai, kad UX srityje galima sujungti daugybę skirtingų disciplinų, kas neleidžia sustoti tobulėti ir suteikia galimybę kasdien išmokti kažką naujo. Būtent nuo mažens ugdytas žingeidumas ir domėjimasis visais supančio pasaulio procesais atvedė mane į dabartinį tašką.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu daugiausiai kuriu įvairių finansinių sistemų naudotojų sąsajas, kurios būtų vienodai malonios naudoti nepriklausomai nuo platformų: ar tai būtų kompiuteris, ar planšetė, ar telefonas, ar terminalas, ar laikrodis.

Vaidotas Pocius darbai

Įdomumo prideda ir tai, kad išmanydamas ne tik dizainą, bet ir front-end programavimą, pats rašau kodą ir kuriu interakcijas. Nors nemanau, kad tai privalu daryti dizaineriui, bet back-end technologijų suvokimas visada naudingas ir ženkliai padeda „susikalbėti“ kūrybos žmogui ir programuotojui. O taip pat apsaugo nuo nepamatuotų ir neoptimalių sprendimų pasirinkimo kuriant naudotojų patirtis.

Taip pat daug savanoriauju, esu TEDxVilnius ir Jaunimo Linijos komandų dalis, taigi padedu kurti žmonių patirtis ir už ekranų ribų. Savanorystė išmoko labai naudingų pamokų apie komandinį darbą, lavina darbe neišnaudojamus gebėjimus ir suteikia progą pažinti daug pozityvių, entuziastingų žmonių. O kaip žinia, norint būti laimingu ir sėkmingu, pirmiausiai reikia apsupti save tokiais pat žmonėmis.

Kokia yra brangiausia išmokta pamoka?

Komunikacija, dalinimasis mintimis ir geras santykis su žmonėmis yra pagrindas sėkmingam darbui ir džiugiam gyvenimui.

Gyvenime esu susidūręs su situacijomis, kai komandos vidiniai nesutarimai, negatyvumas, pavienių žmonių ambicijos ar nutylėtos mintys išbalansuodavo bendrą atmosferą ir kliudydavo pasiekti maksimaliai gerų rezultatų, kai tuo tarpu atviras ir nuoširdus bendravimas, pagalba vieni kitiems ir šypsenos dovanojimas kolegoms sukuria pozityvią atmosferą ir tinkamą aplinką realizuoti geriausioms idėjoms. Ir visa tai galioja ne tik profesinėje veikloje, bet ir bendraujant su šeima ar draugais.

Ką palinkėtum kolegoms?

Būkite atviri naujovėms! Neužsidarykite savo žinių dėžutėse, nebijokite klysti, bendraukite, tikrinkite savo idėjas su realiais žmonėmis, kurkite kažką už darbo ribų. Ir nepamirškite, kad koks svarbus bebūtų darbas, bet svarbiausia gyvenime yra žmonės aplink jus!