#21 Penktadienio ekspreso su Mantu Sutkumi

Keletas žodžių apie save?

mantasDesktop/Mobile Product Designer
Dribbble: https://dribbble.com/sutkus
Twitter: @sutkusman
LinkedIn: http://lnkd.in/zzhtAn
Tumblr: http://sutkus.tumblr.com

Stumdau pikselius, skaitau naudotojų mintis ir spėlioju programų naudojimo ateitį. Tai tiksliau būtų naudotojo sąsajų ir jos naudojimo patyrimo dizaineris (uff, lietuvybės…). Prieš tai dirbau „Vinted“, dar prieš tai „Pixelmator“ ir dar dar prieš tai „Jumsoft“.

Galima sakyti, kad esu Apple fanboy’us. Labai mėgstu dirbt su iOS, OSX platformom, jose pagrinde ir specializuojuosi. Nieko blogo prieš Android neturiu, tačiau nelabai ko ir gero.

Esu gan kritiškas ir nesigėdiju išreikšt savo nuomonę kolegoms apie jų darbus. Dėl to vieni su manim draugauja, kiti nelabai. Tiesiog visad mąsčiau, kad su kritika greičiau augi ir tobulėji, o pagyros vien dėl geros atmosferos lepina ir neduoda jokios naudos.

o čia papai!

Kaip viskas prasidėjo?

Porą kartų bandžiau studijuoti dizainą. Nepatiko, viskas pasenę, daug nereikalingų dalykų, tuo metu atrodė kaip laiko švaistymas. Viena reklamos agentūra ieškojo jauno „žalio“ dizainerio lankstinukam, plakatam ir panašiai. Nusiunčiau savo flyarių, „menų“ ir visokių (tuo metu atrodė labai gerų) darbų pavyzdžių. Pakvietė. Dirbau, bandžiau perprast lietuviškos reklamos subtilybes. Na, nemeluosiu, tačiau nelabai kaip man sekėsi su spauda. Maketavau pakuotes kačių kraikui, žuvų pašarui ir visokiem lankstinukam. Pradėjo lįsti mintys „ką aš čia darau“ ir „ką ketinu daryti“, abejonės, „kūrybinės“ depresijos ir panašiai.

Buvęs kolega – bičiulis pasiūlė projektą, kuriame reikėjo papaišyti keletą templeitų dabar jau į pensiją išėjusiai Apple programai iWeb. Iš pradžių suabejojau, bet kirbėjo noras pabandyt kažką naujo ir sutikau. Užsakovui patiko ir pasiūlė man pabandyt atnaujinti jų kuriamą finansinę programą „Money“. Taip atsiradau „Jumsoft“, kur gavau labai daug gerų pamokų ir dar daugiau laisvės tobulėti ir kurti. Ten ir supratau kas man patinka ir ką noriu veikti gyvenime. Man patinka pikseliai, patinka išlaužti pixel-perfect ikonėlę, išspręsti naudotojo problemą, sukurt kažką naudojamo ir švaraus, subtilaus. Patinka kurt naudotojo aplinkas.

Music Icons Pack

Prie ko šiuo metu dirbi?

Išdirbęs ne vienus metus skirtingose kompanijose, startuoliuose, supratau, kad užteks kitiem žmonėm uždirbinėti pinigus ir reik pačiam pabūt viršininku. Plius norėjau daugiau laiko praleist su savo dukra.

Dribbble koncepcija

Šiuo metu kaip tik baigiu įsikurti namie savo darbo stotį, jau turiu ne vieną klientą, mokausi kurti programų interakcijų prototipus su Quartz Composer + Origami, vėl pradėjau dėt darbus į dribbble.com, užbaiginėju savo svetainę, žodžiu, darau tai kas patinka.

Dar rengiu dribbble Lietuva dizainerių/iliustratorių meetup’us. Šitie ypač patinka.

dribbble Meetup

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Kai labai įlendi į darbo rutiną, dažnai sunku pastebėti, kad darbas nebeteikia malonumo ir tiesiog stovi vietoje. Dėl to verta dažnai pabandyt į save pažiūrėt iš šono ir pagalvot ar tikrai darai tai, kas tau patinka. Nesvarbu kokioje kompanijoje dirbi, visada atsiras metas, kai ji tau nesugebės iškelt norimų iššūkių ir tai yra signalas arba judint kompaniją, arba ją palikti ir ieškoti kitos.

Ką palinkėtum kolegoms?

Dirbkit ir nesustokite tobulėti. Nieko nėra liūdniau už dizainerį, kuris nebesiekia būt geresniu.