Keletas žodžių apie save?
Vinted, naudotojų sąsajos ir patyrimo dizaineris
Dribbble: dribbble.com/Deiv
Facebook: www.facebook.com/deivgrauzinis
Twitter: @DeivGr
LinkedIn: www.linkedin.com/pub/deividas-grau%C5%BEinis/88/621/b08
Esu toks, kaip ir visi – mirtingasis, ir kaip kas trečias dizaineris – turiu barzdą, auginu ūsus. Darau tai, kas man patinka ir kaifuoju, jei tai teikia džiaugsmą ir kitiems. Šiuo metu didžiąją savo dienos dalį praleidžiu tobulindamas „Vinted“ produktą, tiek iOS, tiek Android platformoms, o kartais, kai turiu noro ar esu sudomintas, padedu klientams susivokti jų noruose ir tuos norus realizuoti.
Kaip viskas prasidėjo?
Kažkada pradėjau domėtis visa hip-hop’o kultūra ir man patiko (bei vis dar patinka) šios kultūros atstovų saviraiška tiek judesiu ir garsu, tiek gatvės menu – graffiti. Pats piešiau, pats šokau – et, buvo laikai!
Pradžių pradžia buvo plakatai ir skrajutės vietinės reikšmės renginiams, šiek tiek montuodavau video medžiagą. Tuomet dar nežinojau, ką veiksiu gyvenime – kaip nežinau ir dabar – tačiau laikui bėgant įstojau į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją. Jau pirmame kurse supratau, kad vatafak ir pradėjau dirbti tiek vakarais, tiek naktimis su savęs tobulinimu dizaine: daug skaičiau, stebėjau, kaip dirba kiti. Logotipai buvo tai, nuo ko pradėjau, tikriausiai, vedamas kolegijos, nes ten tik apie spaudą, vektorius ir buvo kalbama. Norėjau suprasti vektorinę grafiką, ją taikyti savo darbuose ir daryti stebuklus. Tačiau laikui bėgant nepaleidau iš galvos minties, kad visgi noriu skaičiuoti pikselius ir daryti kažką įdomesnio, kuo galbūt jau naudojasi ar dar tik naudotųsi kuo daugiau žmonių kasdien.
Pradėjau domėtis internetinių puslapių technologijomis ir dizainu. Kai kojos čia jau buvo gan šiltos, pradėjau maigyti ir mobiliuosius įrenginius, ypač iOS platformą. Ėmiau adatą ir siūlą, gabalą odos – buvo taip nerealu, kad dar ir dabar į skeumorfiją (red.dizaino technika, kai vienoje aplinkoje bandoma imituoti kitos aplinkos savybes, angl. skeuomorphism) žiūriu su šypsena, budinančia sentimentus.
Šiandien džiaugiuosi turėdamas įgūdžius kurti ir piešti įvairias iliustracijas, bei jungti jas su naudotojo sąsajos elementais, taip kurdamas ir tobulindamas produktus.
Prie ko šiuo metu dirbi?
Šiuo metu dirbu „Vinted“, kur padedu tobulinti drabužių iš antrų rankų pirkimo/pardavimo paslaugą, kuria naudojasi beveik 5 milijonai merginų. Kai targetas – dailioji lytis, tai ir iššūkiai dažniausiai kitokie. Juk visi žinome, kaip moterims nėra lengva įtikti :)
Tiesą pasakius, nedažnai tenka galvoti ir skirstyti – moteris ar vyras. Visi jie yra naudotojai ir bloga navigacija, netinkama mygtuko vieta ekrane, neišsiskirianti spalva ar per mažas šrifto dydis kuria problemas. Mano ir kolegų tikslas spręsti tas problemas, tobulinti mūsų turimų naudotojų patirtį bei auginti patį produktą.
Laisvalaikiu gilinu žinias gilindamasis į įvairius skaitalus internete, piešiu savo malonumui, kartais padedu kitiems sukurti dalykus, kaip kad šiuo metu vakarais darbuojuosi prie nedidelio startupo, bet apie tai vėliau. Galite sekti mane dribbble, ten karts nuo karto ką nors įdedu.
Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?
Brangiausiai išmokta pamoka… pam-pa-ram… Pamokų buvo, yra ir bus daug – mažų ir didelių, – visų jų kaina įvairi kaip bežiūrėsi, tačiau vieną esu išmokęs labai gerai – kuriant, piešiant niekada nesiversti per galvą ir neskubėti. Jei man kas nepabaksnoja alkūne, mintyse sau pasakau take your time ir dar pakartoju. Geriausi sprendimai dažnai aplanko netikėtai. Siūlau užsirašyti pro šalį bėgančias idėjas. Aš dažnai to nedarau, dažnai jas ir pamirštu, kartais jos vėl aplanko. Arba ne. Tai gal nėra pati brangiausia išmokta pamoka, tačiau ji dažnai man apie save primena. Linkiu mokytis kasdien, nepasimesti savyje, atrasti save ir neskubėti. Tobuli žmonės gyvena tik idealiame pasaulyje. Warning! Spoiler Alert – idealaus pasaulio nėra.
Ką palinkėtum kolegoms?
Kad jau palinkėjau – palinkėsiu ir dar. Vieną svarbų dalyką priminė HybridConf konferencija, vykusi rugpjūčio viduryje Stokholme. Don’t Be Afraid To Failure – tai girdėjau iš ne vieno pranešėjo ir keliu nykštį į viršų. Kolegos, nebijokit. Būkit drąsūs ir eksperimentuokit, šokiruokit ir nustebinkit, sukelkit emociją, o suklydę – išmokit pamoką ir nebekartokit. Klyskit protingai, nes tai sveika.