#63 Penktadienio ekspreso su Povilu Pečkaičiu

Keletas žodžių apie save?

Behance: TheProjekt
LinkedIn: Povilas Pečkaitis
Dribbble: teamprojekt
Twitter: @perpetuum1

„Pikselių stumdytojas“, bereikalingų klausimų uždavėjas ir, kaip sako kolegos,  „tas, kur amžinai su savo naujoviškom nesamonėm“. Esu Povilas Pečkaitis, naudotojų patyrimų kūrėjas ir grafikos dizaineris. Padedu žmonėms ir kompanijoms susibendrauti su kasdien mus supančiais stiklo gabalais. Mano moto: kaizen, bėgimo bateliai ir judėjimas į prekį.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo nuo žingeidaus moksliuko, kuriam patiko piešti ir vis kažką pildyti iš LEGO. Didžiosios mano vaikystės svajonės (kompiuterio su internetu) išsipildymas buvo pirmasis spyris kreativinio darbo link. Geras interneto ryšys, bei prasti autorių apsaugos įstatymai leido išbandyti daugelį profesionalių dizaino ir medijos programų. Kvailos foto manipuliacijos, „flashiniai“ puslapiai, diplomai mokyklos renginiams padėjo sukaupti šiokį tokį įgūdžių bagažą.

Tikrosios linksmybes prasidėjo universitete, kuriame studijavau multimedijos inžineriją. Kartu su tuometiniu grupioku Alvydu Opulskiu bandėme užkariauti Lietuvos reklamos rinką. Naiviomis (bet linksmomis) idėjomis mes kūrėme savo reklamos agentūrą. Net gi užsimojome kurti pirmą Lietuvoje reklamai skirtą konferenciją „Take Me“. Deja, ne visos idėjos išgyvena. Nenusisekus „gykų“ projektui pasukau link visada man patikusios ir tuo metu Lietuvoje pradėjusios spragėti mobiliųjų aplikacijų erdvės. Neilgai trukus jau domėjausi viskuo, kas susije su naudotojo sąsaja ir pagrindiniu jos elementu – naudotoju.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu dribu prie interaktyvaus dizaino studijos „PROJEKT“ vystymo. Esu atsakingas už naudotojo patyrimų ir interakcijų kūrimą. Gyvenimą pasiskaninu grafinio dizaino darbeliais. Neseniai prisiverčiau susistematizuoti savo žinias ir, kartu su kolege iliustratore Ieva Auželyte, pradėti paskaitų ciklą apie naudotojo sąsajos kūrimą VDA studentams.

dribble

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Kantrybė. Nenoriu kažko įvardyti konkrečiai, bet didžiausia ir naudingiausia mano išmokta pamoka yra susijusi su mokėjimu nuosekliai siekti tikslo. Nesistengti paskubėti ar sukčiauti. Visi pakilimai, pikiravimai ir tėškimaisi į žemę mus apdovanoja naudinga patirtimi ir pamokomis. Tad retro stilium: kantrybė – dorybė.

Ką palinkėtum kolegoms?

Būkite kvaili! Skamba keistai, bet būtent to ir linkiu. Žinoma, gerąją prasme. Žvelkite į darbą ir gyvenimą su naiviu, vaikišku, neišmanėlišku optimizmu. Užduokite bukūs, bet nusitovėjusias dogmas ir taisykles iš pagrindų purtančius klausimus. Linkiu, kad jūs atsimintų taip, kaip amerikiečių architektas, dizaineris ir rašytojas, TED konferencijos įkūrėjas R. S. Wurmanas rašė apie savo mokytoją Louis I. Khaną: „jis buvo jauniausias mano kada pažinotas žmogus“. Išlikite jauni, naivūs ir alkani.