#43 Penktadienio ekspreso su Dovydu Vyštartu

Keletas žodžių apie save?

Dovydas Vyštartas
Halven, dizaineris
Behance: dovydas
Dribbble: dovydas
Instagram: vystartas
Pinterest: dovydasv
Twitter: @DVystartas
El. paštas: dovydas@vystartas.lt

Esu jaunas maksimalistas. Dievinu tvarkingą, gerai apgalvotą, savo funkcijas, atliekantį dizainą. Detalėms skiriu labai daug laiko, kadangi gerame dizaine – net ir mažiausia smulkmena, visada turėtų būti pilnai išbaigta. Taip pat reikia nepamiršti, kad sukurtas dizainas turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir atlikta numatyti funkciją, tad vertinu išbaigtą minimalizmą.

Taip pat mėgstu nagrinėti aplink mane supančių prietaisų dizainą. Pradedant nuo papraščiausio kavos aparato, baigiant automobilių interjero dizainu. Norisi perprasti ir suvokti kitų dizainerių priimtus sprendimus, kuriuos naudoja šimtai tūkstančių žmonių savo kasdieniniame gyvenime. Kartais sprendimai stebina savo paprastumu ir funkcionalumu, o kartais net ir įmantriai sukurti dizaino sprendimai tiesiog nepasiteisina.

Laisvalaiku mėgstu leisti su draugais, šeima. Esu „Shameless“, „Game of Thrones“ serialų fanas, o sekmadieniais stengiuosi atitrūkti nuo darbų, interneto, leisti sau visiškai pailsėti. Kaip ir minėjau, įkvėpimo semiuosi iš mane supančios aplinkos, kitų dizainerių darbų, muzikos ir filmų.

Kaip viskas prasidėjo?

Visada mėgdavau piešti. Piešdavau visur kur tik įmanoma, pradedant nuo popieriaus lapo, baigiant ant kątik išdažytų kambario sienų. Esu savamokslis dizaineris, o į kompiuterinę grafiką atvedė klasės draugas (linkėjimai Tadai). Dar dabar atsimenu, tą nuostabų jausmą, kai iš tuščio balto failo „Photoshop 7“ programoje, sukūriau savo pirmą grafikos darbą. Nuo to laiko, kiekvieną dieną stengiausi kuo daugiau dirbti, kad tapčiau geresnis specialistas. Pirmą web dizainą nupiešiau būdamas keturiolikos. Po kelerių metų praktikos, pradėjau už savo darbą gauti ir atlygį. Taip prasidėjo mano freelancer’io ir oficiali dizainerio karjera, kuri trunka jau kiek daugiau nei 6 metus. Per šį laikotarpį man teko sukurti nemažai įdomių projektų, skirtų tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkai. Šiuo metu vis daugiau domiuosi mob. aplikacijomis, kadangi savo ateitį matau būtent šioje srityje.

Prie kuo šiuo metu dirbi?

Vasario pradžioje persikėliau gyventi iš Šiaulių į Vilnių. Pradėjau dirbti prie tarptautinės elektroninės parduotuvės „Halven“. Prie šio, vis dar naujo projekto daugiausia laiko praleidžiu kurdamas patogią ir gražią vartotojo sąsają. Stengiuosi kuo daugiau domėtis, skaityti apie gerąsias praktikas e. komercijoje, apie naudotojų įpročius, bandau suderinti funkcionalumą ir grožį. Norisi, kad kiekvienas priimtas sprendimas palengvintų naudotojui apsipirkimą. Prie „Halven“ projekto kartais taip pat tenka padirbėti ir prie naujienlaiškių dizaino, reklamos sprendimų, kurti iliustracijas.

img1

Po darbo valandų, stengiuosi nenustoti tobulėti. Skaitinėju įvairią literatūrą, straipsnius, klausausi pranešimų. Dažnai tenka padirbėti ir prie kitų įdomių projektų. Neseniai teko galimybė perdaryti visą naudotojo sąsają projektui „Photo1Moment“. Tai buvo vienas įdomesnių projektų, kadangi kiekviena nauja užduotis skatindavo ieškoti geriausio sprendimo naudotojui.

img2

Nuo darbo laisvu laiku, man patinka kurti ir sau. Turiu labai daug idėjų, projektų, kurie vis dar laukia savo eilės, kad būtų įgyvendinti. O šiuo metu „ilsiuosi“ kurdamas nemokamą UI kit’ą, kurį ketinu pabaigti artimiausiu metu.

img3

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Mano nuomone, mano brangiausiai išmokta pamoka – neužsisedėti vietoje. Dažnai pasitaiko, kad susikurę jaukią ir patogią aplinką, mes net nepastebime, kad pradedam lėčiau ir vangiau tobulėti nei galėtume. Prieš keletą metų ir man pačiam buvo tokia situaciją, kai darbas įmonėje pasidarė varginantis, nebeteikiantis džiaugsmo, o kūrybinis darbas tapo tiesiog štampavimu. Po ilgų dvejonių, nusprendžiau pakeisti patogią ir šiltą dizainerio vietą įmonėje ir vėl pradėti dirbti tik kaip laisvai samdomas dizaineris. Nepaisant to, kad pradžioje iškilo keletą nepatogumų, aš džiaugiaus savo sprendimu. Neretai spontaniški sprendimai būna kur kas geresni nei ilgai apgalvoti. Kiekviena nauja pradžia, tai nauja proga įrodyti savo vertę, proga tapti geresniu specialistu nei buvai, išmokti naujų dalykų.

Ką palinkėtum kolegoms?

Kaip jau ir minėjau – neužsisedėkite vietoje. Judėkit pirmyn, tobulėkit, nenustokit domėtis naujais dalykais. Išeikit iš savo komforto zonos. Kiekvieną darbą stenkitės atlikti taip, kad jis taptų jūsų geriausiu darbu portfolio. Sekmės!