#62 Penktadienio ekspreso su Drąsiumi Mikašiu

Drąsius Mikašis

Keletas žodžių apie save?

Twitter: @DrasiusM
LinkedIn: Drąsius Mikašis
Dribbble: Drasius
Instagram: drasiuss

Sveiki! Aš Drąsius. Domiuosi dizainu. Šiuo metu dirbu NFQ dizaino komandoje naudotojo sąsajų dizaineriu. Taip pat šiais metais baigsiu multimedijos studijas Kauno kolegijoje. Manau, jog esu gan jaunas, bet ambicingas, todėl nuolat ieškau žmonių, iš kurių galėčiau dar daug ko išmokti. Savo darbo kasdienybėje, kaip ir daugelis mūsų, ieškau geriausio vizualinio bei funkcinio problemos sprendimo.

Mėgstu iššūkius ir nestandartinius projektus, negalėčiau nuolat kurti pridėtinės vertės nekuriančių produktų. Nemoku man paskirtų darbų atlikti greitai ir atmestinai, atiduodu save visą ir nusiraminu tik tuomet, kai matau, jog padariau tai, ką galėjau padaryti geriausio. Turėdamas laisvo laiko eksperimentuoju kurdamas naujus dalykus, nors kūrinių niekur ir nepanaudoju, tačiau tai suteikia man nemažai malonumo, o pastarieji nugula kažkur archyvuose ar kaip nemokamas resursas internete. Gyvenu svajodamas, kurdamas ir manydamas jog vieną dieną žinosiu „viską“.

foto

Beveik visą savo gyvenimą buvau vadinamasis „TAIP žmogus“, tačiau jau kuris laikas išmokau sakyti žodį NE ir iškelti raudoną vėliavą, kuomet to labiausiai reikia. Prisipažinsiu – labai džiaugiuosi šiuo savo pasiekimu.

Kaip viskas prasidėjo?

Pažįstamų ir šeimos rate visuomet buvau ir esu tas bičas, kuris žino viską apie kompus, tad iškilus net menkiausioms problemoms dažnai sulaukiu skambučių ir klausimų, kaip būtų galima išspręsti tam tikrą problemą, kaip perrašyti windowsus, ar kokį kompą geriausia pirkti.

Kuomet pagaliau sulaukiau išsvajotosios dienos, kada buvo įvestas tas stebuklingasis daiktas pavadinimu Internetas (būnant daugmaž 12 m.), pradėjau po truputi pažinti beribes jo džiungles ir galimybes. Netrukus mano gyvenime atsirado MMORPG tipo žaidimas „Lineage2“, kuris tuo metu buvo ant ypatingai didelės bangos. Šis žaidimas ir kalbos apie jį mokykloje su bendraklasiais ir draugais man suteikdavo labai daug gerų emocijų. Po poros metų intensyvaus žaidimo pradėjau domėtis, kaip gimsta žaidimų serveriai ir pabandžiau sukurtį savąjį „Lineage2“ serverį, kur galėčiau prisijungti tik su savo draugais, ir būti tas vienintelis kuris gali pasivadinti adminu. Po daug bemiegių naktų pagaliau tai įgyvendinau ir nusprendžiau savo serverį padaryti prieinamą bet kuriam. Taip gimė mano pirmasis kūrinys pavadinimu „L2vasara“, kuris sukdavosi ant mano stacionaraus kompiuterio su 512Ram ir veikdavo tol, kol mama leisdavo laikyti įjungtą kompiuterį [juokasi].

Gan greitai viskas ėmė sparčiai augti ir nuo 20 žaidėjų skaičius išaugo iki 70, o dar vėliau ir iki 400 – 500 žaidėjų bei tapo savotišku uždarbio šaltiniu, kuris generavo tuo metu tikrai neblogas pajamas. Žinoma, geram serveriui reikėjo ir geros internetinės svetainės, tad tuomet išmokau kurti ir karpyti internetines svetaines ir pasirašyti nesudėtingą PHP kodo gabaliuką, kuris galėdavo atvaizduoti tam tikrus serverio duomenis mano svetainėje su flashiniu headeriu (!). Visas šis užsidegimas, prasidėjęs nuo žaidimo, ir ta paprasčiausia kūryba mane pavertė tuo, kuo esu dabar.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu kartu su kolegomis sėkmingai dirbame prie itin didelės B2B verslo sistemos. Projektuojame ir statome šią sistemą iš naujo nuo pat pamatų. Kasdien susiduriame su naujais iššūkiais ir klausimais, tenka permąstyti esamas naudotojų patirtis ir pagalvoti kaip esami sistemos naudotojai reaguos į pakeitimus ar planuojamas naujas funkcijas. Tai itin įdomi ir labai naudinga patirtis. Laisvu nuo darbo metu domiuosi fotografija, o visai neseniai publikavau savo pirmą nedidelį UI Kit rinkinį prieš savaitę startavusiame „DN Marketplace“. Pastarojoje srityje esu naujokas, tad visai įdomu išbandyti savo jėgas ir pažiūrėti į ką visa tai išsirutulios.

ui kit

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Begalo sunku išskirti tik vieną brangiausią išmoktą pamoką, todėl paminėsiu dvi. Viena esminių ir jau turbūt ne kartą girdėtų pamokų yra laiko planavimas: išmokti pateikti teisingus terminus, atlikti darbą laiku ir planuoti sekančius darbus bei savo laisvą laiką. Antroji – išmokti pasakyti NE. Tarpusavyje tai labai susiję dalykai, jeigu bent dalele savęs abejojate, greičiausiai tai yra neveltui ir derėtų priimti atitinkamą sprendimą.

Ką palinkėtum kolegoms?

Neužsisklęsti ir negyventi vien tik darbu.
Skirti daugiau laiko sau.
Nebijoti kažką kopijuoti, nes iš to gimsta originalumas ir kažkas savito bei naujo.
Mokėti priimti kritiką, bet tuo pačiu ir reikšti savo nuomonę.