Kur Lietuvoje mokytis naudotojų patyrimų dizaino ir susijusių temų?

Ar yra Lietuvoje dėmesio verti UX kursai? Nesu pradedantysis, kuriu UI/UX dizainą, prototipuoju 4-5 metus, bet norisi šiek tiek praplėst akiratį sužinot kažką naujo išgirst kitų praktikas.

Panašius klausimus gauname jau ne pirmus metus, todėl pabandėme pasigilinti ir išsiaiškinti, ar Lietuvoje yra dėmesio vertų naudotojų patyrimų dizaino ir susijusių temų kursų.

• • •

UX Akademija

Baziniai UX kursai

www.uxakademija.lt

UX yra skaitmeninio produkto ar patirties kūrimo procesas, apimantis žingsnius nuo vartotojų tyrimų atlikimo (ar problemos išgryninimo) iki vizualinio dizaino išbaigimo. Proceso tikslas – kuo greičiau ir pigiau sukurti produktą, kuris būtų trokštamas (spręstų realią žmonių problemą), naudotinas (vartotojai suprastų, kaip juo naudotis), ekonomiškai pelningas bei techniškai įmanomas. 

Programa organizuojama komandinio darbo principais, nes šiuolaikiniame dizaino procese dalyvauja ne vienas asmuo.  Pabaigę mokymus turėsite išbaigtą projektą savo portfolio, atspindintį jūsų gebėjimus, išmoksite naudoti tyrimų, idėjų kūrimo, konceptų validavimo ir greito iteratyvaus dizaino procesų įrankius, praktiškai susipažinsite su pilnu vartotojų patirties (UX) dizaino procesu – nuo problemos apibrėžimo iki prototipo testavimo. 

Lektorius – Tautvydas Gylys

Kam skirti mokymai? Kursai skirti projektų ar produktų vadovams, dizaineriams, startuolių komandos nariams, ir visiems kitiems, kas nori pradėti dizaino karjerą arba išmokti naujų įrankių, skirtų problemų sprendimui, nepriklausomai nuo užimamos rolės. Kursai nereikalauja turėti dizaino įgūdžių. Prieš mokymus rekomenduojama susipažinti su „Lean Startup“ idėjomis.

 • Tvarkaraštis – ketvirtadienis 19:00 – 20:30 ir keturi šeštadieniai 11:00 – 17:00.
 • Intensyvumas – 6h praktinių užsiėmimų + 4-5h namų darbams per savaitę
 • Kaina – 350 eur
 • Grupės dydis – 10-12 žmonių
 • Vieta – Vilnius

Komentaras iš interakcijų: Tautvydas Gylys yra vienas iš pavyzdžių, kurie sėkmingai rodo, kad nuosekliai ir kryptingai dirbant ties mokymais, galima pasiekti puikių rezultatų ir nuolat rinkti pilnas mokymų grupės. Mokymai prasidėjo kaip „Lean UX“ metodikos kursas, bet palaipsniui paraugo į didesnius bazinio UX mokymus. Tačiau nesuklyskite dėl pavadinimo, nors mokymai ir yra pavadinti baziniai, bet juose kiekvienas ras naudingos ir metodiškai pateikiamos informacijos, bei kartu praktiktikoje galės išbandyti ir pritaikyti gautas žinias. Šiam momentui mokymus baigė arti 10 grupių.

Šeštadienio dirbtuvės: Design for Persuasion, Emotion, and Trust

www.uxakademija.lt/sestadienio_dirbtuves

Nesibaigianti verslų konkurencija ir besivystančios technologijos padėjo pamatą naujai erai virtualiajame pasaulyje – patirčių erai. Pasikeitusi terpė lėmė tai, kad šiais laikas kokybiški technologiniai sprendimai, funkcijų gausa ar net aukščiausius standartus atitinkantis patogumas tapo de facto standartu, todėl fronto linija prieš kurį laiką pasislinko į jausmų, emocijų, pasitikėjimo pusę. Kitais žodžiais – usability jau nebeužtenka. Mūsų kaip dizainerių ar UX specialistų darbas yra rasti būdus, kurie sukurtų teigiamą naudojimosi patyrimą, įtrauktų ir įtikintų žmonės imtis veiksmų.

Dirbtuvių metu susipažinsime su tam skirta Įtaigos, emocijų ir pasitikėjimo projektavimo ir dizaino metodika „PET Design“. (Design for Persuasion, Emotion, and Trust) ir kartu ją išbandysime praktikoje.

Lektorius – Igor Gubaidulin

Kam skirti mokymai? Kursai skirti dizaineriams, projektų ar produktų vadovams, startuolių komandos nariams, ir visiems kitiems, kas išmokti naujų įrankių, skirtų dizaino idėjų generavimui, problemų sprendimui, nepriklausomai nuo užimamos rolės. Kursai nereikalauja turėti dizaino įgūdžių.

 • Tvarkaraštis – šeštadienis 11:00 – 17:00.
 • Intensyvumas – 6h praktinių užsiėmimų
 • Kaina – 89 eur
 • Grupės dydis – 10-12 žmonių
 • Vieta – Vilnius

Komentaras iš interakcijųŠios dirbtuvės yra savotiškas eksperimentas ir bandymas plėsti UX akademija. „Pirmasis blynas“ įvyko tik šių metų gegužę, tačiau jis nepridegė ir parodė, kad Lietuvoje trūksta tokio tipo mokymų. Rinkitės šias dirbtuves, jei norite plačiau susipažinti su žmogaus psichologija ir būdais kaip šias žinias pritaikyti dizaine. Plačiau apie mokymus Tautvydo interviu – Klausimai-atsakymai: Tautvydas Gylys apie pirmąją „UX academy“.

• • •

UX Mokymai

Komentaras iš interakcijų: „UX Mokymai“ lektorius Tautvydas Strazdas yra vienas iš senųjų vilkų Lietuvos UX padangėje. Jis yra projektų vadovas, informacijos architektūros specialistas, „Human Factors International“ sertifikuotas tinkamumo analitikas. Taip pat jis turi daugiau nei 7 metų patirtį įgyvendinant valstybinio sektoriaus e. paslaugas ir daugiau nei 15 metų bendrą patirtį interneto technologijų, internetinio dizaino, reikalavimų analizės, projektavimo, projektų valdymo srityse. Mes Tautvydą pažįstame kaip viena iš žmonių, kurie aktyviai dalyvavo kuriant Viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų patogumo naudotojams metodinius dokumentus, viešinant, ir edukuojant viešojo sektoriaus darbuotojus. Plačiau apie Tautvydą – #61 Penktadienio ekspreso su Tautvydu Strazdu.

Į naudotojo poreikius orientuotas dizainas

www.uxmokymai.lt

Pirmą mokymų dieną sužinosite, kaip efektyviai taikyti į naudotojo poreikius orientuoto dizaino (angl. user-centered design) metodiką, nagrinėsime 6 sistemų kūrimo etapus ir 18 priemonių su pavyzdžiais, aptarsime naudotojų poreikių analizę, techninės specifikacijos parengimą, biudžeto planavimą, projekto įgyvendinimą ir kokybės užtikrinimą.

Antrą mokymų dieną išmoksite savarankiškai atlikti supaprastintą tinkamumo naudotis patikrą, nustatyti virš 100 dažniausiai pasitaikančių tinkamumo naudotis problemų, išsiaiškinti jų poveikį naudotojams, rasti spendimo būdus.

Lektorius – Tautvydas Strazdas

Kam skirti mokymai? Mokymai skirti įmonių vadovams, plėtros ir marketingo vadovams, projektų vadovams ir IT specialistams, kurie atsakingi už svetainių, informacinių sistemų, komercinių portalų ir mobiliųjų aplikacijų įgyvendinimą. Mokymai tinka ir viešo, ir privataus sektoriaus įmonėms.

 • Trukmė – 2 dienos
 • Kaina – 550 eur
 • Vieta – Vilnius

Naudotojo sąsajos projektavimas su Axure

www.uxmokymai.lt

Pirmą mokymų dieną susipažinsite su bazinėmis Axure RP funkcijomis, išmoksite kurti paprastų naudotojo sąsajos elementų sąveikas, sugeneruoti ir pademonstruoti žemo detalumo prototipą (angl. low fidelity prototype, wireframe) interneto naršyklėje.

Antrą mokymų dieną išmoksite naudotis Axure RP sąlyginės logikos (angl. conditional logic), prisitaikančio dizaino (angl. responsive web design) funkcijomis ir kurti aukšto detalumo (angl. high fidelity) prototipus interneto naršyklėms ir mobiliesiems įrenginiams.

Interaktyvūs prototipai – puikūs būdas pristatyti kuriamo produkto idėją, atlikti išankstinį patogumo vertinimą, bei suderinti reikalavimus su klientu ir kūrėjų komanda!

Lektorius – Tautvydas Strazdas

Kam skirti mokymai? Mokymai skirti esamiems ir būsimiems web dizaineriams, front-end developer’iams, kurie atsakingi už interneto svetainių, informacinių sistemų, elektronės komercijos portalų, elektroninės bankininkystės sprendimų ir mobiliųjų aplikacijų naudotojo sąsajos įgyvendinimą. Mokymai tinka ir viešo, ir privataus sektoriaus įmonėms.

 • Trukmė – 2 dienos
 • Kaina – 600 eur
 • Vieta – Vilnius

UI/UX Design: mitai ir realybė

www.uxmokymai.lt

Šiuolaikinės svetainės, interneto portalai ir aplikacijos tampa vis labiau kompleksiški ir interaktyvūs, naudotojai vis labiau reiklesni, todėl naudotojo patirtis ir patogumastampa vienais svarbiausių faktorių.

Norime su Jumis apie tai pakalbėti plačiau, paaiškinti sistemų patogumo svarbą ir naudą naudotojams, bei verslui, supažindinti su įgyvendinimo galimybėmis, aptarti esamą situaciją Lietuvoje, taip pat pasidalinti patirtimi ir smagiai praleisti laiką kartu!

Tai įvadinis seminaras, kurio metu susipažinsite su į naudotojo poreikius orientuoto dizaino metodika.

Lektorius – Tautvydas Strazdas

Kam skirti mokymai? Šis pažintinis seminaras skirtas IT įmonių, plėtros, marketingo vadovams, bei IT specialistams, praplėsti požiūrį apie taip vadinamą „UI/UX Design” sritį, taip pat suprasti dažniausiai pasitaikančius mitus ir klaidingus įsitikinimus.

 • Trukmė– 1,5 val.
 • Kaina – nemokamai
 • Vieta – skirtingos vietos

Individualūs UX mokymai įmonėms

www.uxmokymai.lt

Populiariausios temos

 • Įvadas į usability, user experience ir user-centered design
 • User-centered design proceso ir 19 priemonių įgyvendinimas 
 • Įmonės projektų analizė, pagal 100 bazinių usability gairių
 • Usability įrankių ir testavimo būdų pasirinkimas, planavimas
 • Naudotojo sąsajos projektavimas ir specifikavimas su Axure
 • KPI rodiklių, susijusių su usability identifikavimas ir matavimas
 • Jūsų projektų valdymo aptarimas ir proceso tobulinimas

Lektorius – Tautvydas Strazdas

Kam skirti mokymai? Mokymai skirti informacinių technologijų, web dizaino įmonėms, kurios nuolat diegia interneto sprendimus klientams arba vysto savo komercinius produktus, informacines sistemas, elektroninių paslaugų portalus. Mokymai tinka ir viešo, ir privataus sektoriaus įmonėms, programa suderinama pagal įmonės poreikus.

 • Trukmė– nuo 3 dienų
 • Kaina – sutartinė
 • Vieta – sutartinė
 • Dalyvių skaičius – nuo 5 žmonių

• • •

„Human Factors International“ kursai Lietuvoje

Komentaras iš interakcijųŠiuo metu Lietuvoje yra apie 20 HFI sertifikuotų specialistų, bet jų skaičius pastaruoju metu auga, nes patvirtinus jau minėtus Viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų patogumo naudotojams metodinius dokumentus, daugelyje valstybinių projektų konkursų sąlygose yra nurodytas reikalavimas komandoje turėti bent vieną sertifikatuotą specialistą.

Certified Usability Analyst (CUA)

www.bka.lt/lt/kursai/ux-dizainas/usability-analyst.html

Į vartotoją orientuota analizė yra sąsajos dizaino (Interface design), pagrindas. Suprasdami tikslius vartotojų reikalavimus, kūrėjai ir projektuotojai gali kurti efektyvų ir patogų programinės įrangos sąsajos dizainą.

Vartotojo sąsajos patogumas naudotis (Usability) tampa vis svarbesniu sėkmės veiksniu, tačiau daugelis kūrėjų neturi tam tinkamos kvalifikacijos. Dėl šios priežasties žinių tobulinimas patogumo naudotis srityje gali būti svarbus profesinis pranašumas.

Kaip įgyti šį pranašumą? Tapkite sertifikuotu HFI vartotojo sąsajos analitiku (HFI-Certified Usability Analyst (CUA)).

HFI-Sertifikuoti vartotojo sąsajos analitikai išmano tyrimais paremtus vartotojo sąsajų projektavimo principus, geba rinkti duomenis, atlikti užduočių analizę bei patogumo vartotojams testavimą, tiksliai nustatyti patogumo naudoti trūkumus ir problemas, pasiūlyti projektavimo sprendimus.

Lektorius – autorizuotas HFI instruktorius

 • Sertifikavimo procesas – 4 kursai ir egzaminas
 • Trukmė– 2-3 dienos priklausomai nuo kurso
 • Kaina – 1130 – 1390 eurų priklausomai nuo kurso
 • Vieta – Vilnius
 • Kalba – anglų

Certified User Experience Analyst (CXA)

www.bka.lt/lt/kursai/ux-dizainas/certified-user-experience-analyst-cxa.html

The advanced CXA certification track from Human Factors International (HFI) trains UX practitioners in persuasion engineering, strategy, and innovation—for successful customer engagement, fulfilling corporate goals, developing ideas for breakthrough innovation, and learning to institutionalize user experience (UX) into the corporate culture.

Lektorius – autorizuotas HFI instruktorius

 • Sertifikavimo procesas – 4 kursai ir egzaminas
 • Trukmė– 2-3 dienos priklausomai nuo kurso
 • Kaina– 1400-1770 eurų priklausomai nuo kurso
 • Vieta – Vilnius
 • Kalba – anglų

• • •

DesignFriends

Komentaras iš interakcijųŠiuo metu Kaune „DesignLibrary“ ir „DesignFriends“ pagrindu buriasi naudotojų patyrimų dizainerių ir susijusių sričių specialistų bendruomenė. Jie užsirekomendavo save rengiandami dažnus bendruomenės susitikimus, todėl nuo rudenio nusprendė žengti dar vieną žingsnį ir paskelbė apie intensyvų kursą.

Design for humans: observe and react

designfriends.org/courses/design-for-humans

Design for humans: observe and react – a UX intensive course on how users can help to design better experiences. The course is focused on the main topics of User Experience Design: user research practice, ideation of the concept and building of an interactive mock-up. Theory will complete the practical activities of the course: common patterns, frameworks and interactive tools will be part of the learning methods.

Lektoriai: Marco Dolera ir Lorenzo Piazzi

 • Trukmė– 5 dienos
 • Kaina – 199-399 eurų priklausomai nuo pirkimo dienos
 • Vieta – Kaunas
 • Kalba – anglų

• • •

UPD (2018-02-22): Neseniai, pasikeitus teisiniam reguliavimui, Lietuvoje atsirado keletas mokyklų, kurios teikia UX dizaino kursus. Pavyzdžiui, Baltic Talents siūlo 2 – 4 mėn. intensyvus UX/UI dizaino kursus arba metines dizaino studijas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kita mokykla – Code Academy – siūlo 160 valandų „Web dizainas (UX/UI)“ kursą. Dalis minėtų kursų yra pilnai ar iš dalies finansuojami Lietuvos Darbo biržos.

Jei pastebėjote, kad kažkurių kursų trūksta, parašykite komentarą žemiau arba e. paštu info@interakcijos.lt