Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2015

Karts nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties antrus metus iš eilės paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą.

Pirmiausia, turime pasidžiaugti, kad dėka didelio grafinių dizainerių aktyvumo sulaukėme net 109 atsakymų (2014 m. – 76 atsakymų). Aišku, statistiniu požiūriu šie duomenys gali būti nepatikimi, tačiau tai bent kažkoks informacijos gurkšnis, padėsiantis susiorientuoti naudotojų patyrimo specialistų darbo rinkoje.

Nors klausimai išliko tie patys, bet vidutiniškai apklausai reikėjo skirti šiek tiek daugiau laiko nei praeitais metais – 3 min. 23 sek. (2014 – 2 min. 11 sek.). Atsakymų iš mobiliųjų įrenginių procentas nepakito nuo praeitų metų – 27 proc.

Apklausą sudarė 5 pagrindiniai klausimai:

  • Kokios jūsų dabartinės pareigos?
  • Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?
  • Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?
  • Iš kokio jūs miesto?
  • Kiek litais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

Kokios jūsų dabartinės pareigos?

Pirmasis klausimas buvo apie užimamas pareigas. Norėjome sužinoti kaip naudotojų patyrimo specialistai yra vadinami įmonėse arba kaip jie identifikuoja save patys. Kaip ir praeitais metais, keletas žmonių komentaruose rašė, kad turi ne vieną rolę arba galėtų save pavadinti įvariai, bet daugumai pavyko išskirti savo dabartines pareigas. Štai keletas komentarų ir trumpų veiklos aprašymų:

Tinkamumo (angl. usability) scenarijų ir workflow sudarymas, jų patvirtinimas (angl. validation), atliekant interviu su naudotojais ir pan. Tinkamumo tyrimų atlikimas ir dizaino pakeitimo pasiūlymai remiantis jų išvadomis. Papildomos apklausos ir tyrimai įvairiais dizaino klausimais.
– Naudotojų patyrimo tyrėja (UX researcher)

Pareigos plačios: nuo duomenų apdorojimo, susijusio su marketingu, iki grafinių elementų kūrimo SaaS platformai.
– Rinkodara/grafinis dizaineris

Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?

Visų atsakiusiųjų patirties vidurkis yra 4 metai ir 26 d. (2014 m. – 4 metai 234 dienos), mediana lygi 3 metams, moda – 2 m., o standartinis nuokrypis – 3,2 metų.

Trumpiausiai – mažiau nei metai – iš atsakiusiųjų dirba 3 grafikos dizaineriai iš Vilniaus. Ilgiausią patirtį – 16 metų – turi kūrybos ar dizaino krypties vadovas iš Kauno.

Šiek tiek įdomesnį vaizdą matome pasirinkę kitokį pjūvį – darbo su naudotojo sąsajomis patirtis priklausomai nuo užimamų pareigų.

Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?

Nuo praeitų metų tendencijos stipriai nepasikeitė: mada skirstyti specialistus pagal lygius Lietuvoje sunkiai prigyja, todėl žemiau esantis grafikas nėra pernelyg iškalbingas.

Kitas svarbus dalykas – bemaž ketvirtadalis visų atsakiusiųjų dirba laisvai samdomais specialistais.

Kitas grafikas turbūt ir šiemet nieko nenustebins. Jame aiškiai matoma, kad užimamos pozicijos lygis įmonės struktūroje tiesioginiai priklauso nuo turimos patirties.

Iš kokio jūs miesto?

Kaip ir ankstesniais metais, sostinė išlieka epicentru: beveik 80 proc. atsakiusiųjų gyvena Vilniuje. Auu… ar dizaineriai ir kt. naudotojų patyrimo specialistai gyvena Mažeikiuose, Biržuose ar Prienuose?

Kiek eurais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

O pabaigai pasilikome „skaniausią“ pyrago dalį – pakalbėkite apie pinigus.

89 proc. atsakiusiųjų po mokesčių uždirba iki 1500 eurų. Bendras vidurkis po mokesčių – 901,61 eurų (2014 m. – 4038,57 Lt arba 1169,65 eurų). Jei tarp mūsų yra statistikos mylėtojų, tai moda – 1000 eurų, mediana – 800 eurų, o standartinis nuokrypis – 566,67 eurų.

Per paskutinį mėnesį vienerių metų patirtį turintis laisvai samdomas grafikos dizaineris iš Kauno užsidirbo 50 eurų ir tai yra mažiausias uždarbis tarp visų atsakiusiųjų. Daugiausiai – 4000 eurų – užsidirbo 12 metų patirtį turintis kūrybos ar dizaino krypties vadovas iš Vilniaus.

Tarp atsakymų sulaukėme ir nemažai pastabų:

„Noriu geriau apmokamo, įdomaus darbo“, – grafinis dizaineris iš Vilniaus (4 m. patirties)

„Maži atliginimai“, – naudotojo sąsajų programuotojas iš Vilniaus (5 m. patirties)

„Pusė algos būna vokelyje“, – grafinis dizaineris iš Kauno (2 m. patirties)

Belieka tik apgailėstauti dėl mažų ar vokelyje mokamų atlyginimų ir palinkėti dažniau užsukti į mūsų Dizaino darbai puslapį.

Situacija keičiasi, jei bandytume pažvelgti į vidutinį neto darbo užmokestį atsižvelgiant į užimamas pareigas.

Tenesupyksta grafiniai dizaineriai, bet statistika rodo, kad šios krypties atstovai gauna mažiausią atlygį už savo darbą.

Ir paskutinis, bet ne mažiau įdomus grafikas rodo priklausomybę tarp darbo patirties ir uždirbamų pinigų. Logiškai mąstant darbo užmokesčio kreivė turėtų kilti aukštyn ir nebūti tokia banguojanti, bet šioje vietoje turbūt dar kartą pakišo koją nedidelė duomenų aibė.

Štai ir viskas šiam kartui. Pabaigai norėtume visos bendruomenės vardu padėkoti kiekvienam atsakiusiam: „Ačiū! Jūs nuostabūs!“.

P.S. Jei norėsite patikrinti mūsų skaičiavimus ar atlikti savo, parašykite į info@interakcijos.lt.