Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2016

Karts nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties trečius metus iš eilės paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą.

Dėl neaktyvaus grafinio dizainerių dalyvavimo dalyvių skaičiumi šių metų apklausa nebuvo pati sėkmingiausia, tačiau 84 atsakymai yra palyginus neblogas rezultatas.

Aišku, statistiniu požiūriu šie duomenys vis dar nepatikimi, tačiau tai bent kažkoks informacijos gurkšnis, padėsiantis susiorientuoti naudotojų patyrimo specialistų darbo rinkoje.

Nors klausimai išliko tie patys, bet vidutiniškai apklausai reikėjo skirti šiek tiek daugiau laiko nei praeitais metais – 05 min. 59 sek. Atsakymų iš mobiliųjų įrenginių procentas nežymiai padidėjo – ~34 proc. (2014 ir 2015 metais buvo 27 proc.)

Apklausą sudarė 5 pagrindiniai klausimai:

  • Kokios jūsų dabartinės pareigos?
  • Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?
  • Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?
  • Iš kokio jūs miesto?
  • Kiek eurais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

Kokios jūsų dabartinės pareigos?

Pirmasis klausimas buvo apie užimamas pareigas. Norėjome sužinoti kaip naudotojų patyrimo specialistai yra vadinami įmonėse arba kaip jie identifikuoja save patys. Kaip ir ankstesniais metais, keletas žmonių komentaruose rašė, kad turi ne vieną rolę arba galėtų save pavadinti įvariai, bet daugumai pavyko išskirti savo dabartines pareigas. Štai keletas komentarų ir trumpų veiklos aprašymų:

Naudotojų problemų tyrimas, panaudojamumo scenarijų ir sėkmingo kelio diagramų kūrimas, usability testavimas, rezultatų analizė ir pristatymas, įvairūs pristatymai ir ad hoc užduotys.
– Naudotojų patyrimo tyrėjas

Dalyvauju produkto kūrimo procese nuo idėjos iki wirefreimų
– Naudotojų patyrimo dizaineris

Logotipų kūrimas, iliustracijos, failų ruošimas spaudai, maketavimo darbai ir kt.
– Jaunesnysis grafikos dizaineris

Iš grafiko puikiai matosi, kad praeitais metais apklausa sulaukė didelio populiarumo tarp grafinių dizainerių, o šiemet kaip niekad daug buvo naudotojų patyrimų ir produktų dizainerių.

Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?

Visų atsakiusiųjų patirties vidurkis yra 5.52 metų, mediana lygi 5 metams, moda – 3 m., o standartinis nuokrypis – 3,92 metų.

Trumpiausiai – mažiau nei metai – iš atsakiusiųjų dirba 3 jaunesnieji specialistai (2 naudotojų patyrimo ir vienas – grafinis dizaineris). Ilgiausią patirtį turi – 16 metų – turi 2 dizaineriai.

Šiek tiek įdomesnį vaizdą matome pasirinkę kitokį pjūvį – darbo su naudotojo sąsajomis patirtis priklausomai nuo užimamų pareigų.

Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?

Nuo praeitų metų tendencijos stipriai nepasikeitė: mada skirstyti specialistus pagal lygius Lietuvoje sunkiai prigyja, todėl žemiau esantis grafikas nėra pernelyg iškalbingas.

Kitas grafikas turbūt ir šiemet nieko nenustebins. Jame aiškiai matoma, kad užimamos pozicijos lygis įmonės struktūroje tiesioginiai priklauso nuo turimos patirties.

Galima pastebėti, kad šiais metais vyresniųjų specialistų patirties vidurkis lenkia vadovų patirties vidurkį.

Iš kokio jūs miesto?

Kaip ir ankstesniais metais, sostinė išlieka epicentru: virš 80 proc. atsakiusiųjų gyvena Vilniuje. Auu… ar dizaineriai ir kt. naudotojų patyrimo specialistai gyvena Mažeikiuose, Biržuose ar Prienuose?

Kiek eurais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

O pabaigai, kaip visada, pasilikome „skaniausią“ pyrago dalį – pakalbėkite apie pinigus.

~60 proc. (2015 m. – 89 proc.) atsakiusiųjų po mokesčių uždirba iki 1500 eurų. Bendras vidurkis po mokesčių – 1380,73 eurų (2014 m. – 1169,65 eurų, 2015 m. – 901,61 eurų). Jei tarp mūsų yra statistikos mylėtojų, tai moda – 1000 eurų (nepakito nuo praeitų metų), mediana – 1300 eurų, o standartinis nuokrypis – 799,30 eurų.

Per paskutinį mėnesį vienerių metų patirtį turintis laisvai samdomas interneto svetainių dizaineris iš Šiaulių užsidirbo 50 eurų ir tai yra mažiausias uždarbis tarp visų atsakiusiųjų. Daugiausiai – 4000 eurų – užsidirbo 15 metų patirtį turintis įmonės vadovas ir 11 metų patirtį turintis produkto dizaineris. Abu iš Vilniaus.

Situacija šiek tiek keičiasi, jei bandytume pažvelgti į vidutinį neto darbo užmokestį atsižvelgiant į užimamas pareigas.

Tenesupyksta grafiniai dizaineriai, bet statistika rodo, kad šios krypties atstovai gauna mažiausią atlygį už savo darbą.

Ir paskutinis, bet ne mažiau įdomus grafikas rodo priklausomybę tarp darbo patirties ir uždirbamų pinigų. Logiškai mąstant darbo užmokesčio kreivė turėtų kilti aukštyn ir nebūti tokia banguojanti, bet šioje vietoje turbūt eilinį kartą pakišo koją nedidelė duomenų aibė.

Štai ir viskas šiam kartui. Pabaigai norėtume visos bendruomenės vardu tradiciškai padėkoti kiekvienam atsakiusiam: „Ačiū! Jūs nuostabūs!“.

P.S. Jei norėsite patikrinti mūsų skaičiavimus ar atlikti savo, parašykite į info@interakcijos.lt.