#39 Penktadienio ekspreso su Baltic Amadeus dizaino komanda

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Kristijonas: Esminė pamoka, kurią išmokau – niekada nespręsk apie knygą iš viršelio, nes gali labai smarkiai apsirikti. Pradėdamas dirbti, tikėjausi korporacijoms būdingų nepajudinamų nurodymų, varžančių profesinę iniciatyvą, tačiau BA man suteikia absoliučią laisvę kurti, dalintis idėjomis, mokytis ir tobulėti.

Eivinas: Turbūt daugeliui pažįstama situacija, kai darbui atlikti nustatytas terminas ne už kalnų ir laikrodžio rodyklės rodos su kiekviena sekunde tiksi vis greičiau, o pats darbas dar nė iš tolo nebaigtas. Ne kartą studijų metu „pačiupau“ save situacijoje, kuomet darbų sąrašas susidaręs begalinis, o laiko jiems atlikti likę ne itin daug. Pagrindinė to priežastis – atidėliojimas, o pasekmės žinoma ne itin malonios. Džiaugiuosi, kad šią problemą sugebėjau išspręsti dar pirmame kurse. Laiku susigribęs pradėjau ieškoti būdų, kaip tikslingiau valdyti savo laiką ir tapti labiau organizuotu. Interneto platybėse gausu įvairių programų, įrankių bei mobilių aplikacijų, kurios padėjo susidoroti su organizuotumo problemomis. Vienos jų buvo tokios naudingos ir praktiškos jog vis dar sėkmingai naudoju lyg šiol.

Giedrius: Mokomės kiekvieną diena, išmokstame kažko naujo ir nenustojame tobulėti. Bet vienas iš tokių esminių pastebėjimų, jog kartais nereikia persistengti ieškant genialaus sprendimo ar „išradinėti dviratį“. Dažnai idealiausias sprendimas yra daug paprastesnis nei įsivaizduojame. Kūrybiškumu reikia siekti problemų sprendimų, nei bet kokia kaina siekti padaryti kitaip nei kiti.

Alius: Dizaineriui ypač svarbus betkoks grįžtamasis ryšys, pavyzdžiui nuomonės ar kritika. Problema šiais laikais yra tokia, kad jei žmogus turi nuomonę, tam žmogui atrodo, kad jo nuomonė yra svarbi. Todėl palinkėsiu kolegoms iš daugybės nuomonių srauto sugebėti atsirinkti naudingas ir vertingas nuomones. O sprendimą kaip įgyvendinti dizainą nebijoti priimti pačiam. Kartą teko priimti sprendimą nepaisyti nuomonės, man tai kainavo darbo vietą. Buvo verta.

Ką palinkėtum kolegoms?

Kristijonas: Kolegoms linkiu niekada nepamiršti, kodėl pasirinkote dizainerio kelią ir drąsiai juo eiti. Ir žinoma, linkiu, kad kavos puodelis visuomet būtų puspilnis, o ne pustuštis.

Eivinas: Gyvenimas tai nesibaigianti mokykla, todėl kolegoms linkiu niekuomet nenustoti tobulėti. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis bei patirtimi tapsime dar labiau tvirtesne ir pajėgesne komanda. Pabaigai, linkiu plačiai šypsotis ir nepamiršti to humoro jausmo, kurio dėka drauge patiriame itin linksmų ir įsimintinų akimirkų.

Giedrius: Linkiu surasti balansą tarp savo profesijos ir laisvalaikio. Tuomet tampi tikrai laimingesniu ir dar labiau produktyvesniu darbuose.