#68 Penktadienio ekspreso su Domu Markevičiumi

Keletas žodžių apie save?

domasmWix.com, naudotojų patyrimų dizaineris
Twitter: @domasmark
Portfolio: domasmark.us/ui

Save vadinu grafikos žonglieriumi, nors labiau esu funkcionalumo dizaineris.

Kad ir kaip mėgčiau piešti iliustracijas, visada tvirtinu, kad išvaizda seka funkciją, o ne atvirkščiai.

Laisvalaikiu laipioju uolėtomis sienomis ir domiuosi video žaidimų kultūra. Ypač indie scena. Tai kažkas panašaus kaip nekomercinis Europos kinas, kurio niekas nesupranta, tačiau galima rasti daug žaismingumo ir kūrybiškumo.

Kaip viskas prasidėjo?

Daile intensyviai užsiiminėjau nuo ankstyvos jaunystės, o paauglystėje pradėjau kurti video žaidimus. Taip susipažinau su kompiuterine grafika ir išmokau šiek tiek programuoti. Tačiau būdamas moksleivis netikėjau, kad galėčiau tai paversti gyvenimu, todėl pradėjau studijuoti architekto specialybę.

Viskas apsivertė, kai vieną dieną pakėliau telefono ragelį, ir senas bičiulis, su kuriuo laisvalaikiu kurdavau video žaidimus, manęs paklausė: „Ar norėtum kartu kurti žaidimus profesionaliai?“. Nedvejodamas atsakiau: „Taip“.

Tai buvo vieni geresnių gyvenimo metų, tačiau rasti balansą tarp komerciškai sėkmingo ir tuo pačiu etiško žaidimo yra nelengva užduotis, todėl nusprendėme pailsėti ir išbandyti save kitur. Taip nukrypau į UX dizainą.

domasmark2

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu dirbu UX dizaineriu Wix.com kompanijoje, Wix App Market komandoje. Dalyvauju plėtinių Wix sistemai kūrime. Skamba nuobodžiai, tačiau manau, kad Wix yra linksmiausia vieta dirbti Lietuvoje. O izraeliečių teigimu – Tel Avive.

Labai didelį indėlį gerai atmosferai sukuria kompanijos kultūra ir žmonės, dirbantys kartu. Apie projektų detales, deja, pasakoti negaliu, tačiau galiu paminėti, kad darbas korporacijoje leidžia susikoncentruoti ties labai siaura sritimi ir išnagrinėti ją ypač detaliai.

Kokia yra brangiausiai išmokta pamoka?

Niekada nedaryk to, kuo netiki ir nebijok pasakyti „Ne“. Yra situacijų, kada geriau „atleisti“ klientą, nei sutikti dirbti. Skamba teisingai, tačiau kartais sunku taip padaryti. Būdamamas griežtas sau ir kitiems kuriu savivertę bei susikoncentruoju ties aktualiais darbais. Geriausias pavyzdys, kaip šią pamoką daugelis išmoksta atlikdami projektą savo artimiesiems.

Ką palinkėtum kolegoms?

Visada sekite tik savo vidinį balsą ir neklausykite ką kiti jums sako. Niekas kitas nežino geriau, kokius sprendimus jums reikia atlikti gyvenime, tik jūs patys. O tada suplėšykite, sudeginkite ir pamirškite šį patarimą. Nes galutinis sprendimas visada turi būti jūsų pačių.