#70 Penktadienio ekspreso su Luku Raščiausku

Lukas RaščiauskasKeletas žodžių apie save?

Laisvai samdomas naudotojų sąsajų, interneto svetainių bei grafikos dizaineris
Dribbble: Rass
Behance: liukii
Twitter: @Liukii

Štai ir aš mielieji interakcijos.lt skaitytojai, web/UI bei grafikos dizaineris Lukas. Jau ne vienerius metus darbuojuos šioje srityje ir labai myliu savo darbą. Ši sritis man ne tik darbas, bet ir didelis malonumas. Stengiuosi daug laiko skirti naujų dizaino krypčių atradimui, stebiu kolegų darbus, dalyvauju įvairiuose konkursuose ir daug mokausi.

Be darbinės veiklos esu visiškai priklausomas nuo krepšinio. Esu aktyvus vieno iš LKL klubo valdybos narys, Lietuvos rinktinės ir „Cleveland Cavaliers“ fanas nuo Big Z laikų.

Šiuo metu taip pat aktyviai dirbu sporto salėje ir rūpinuosi savo sveikata, sveikai maitinuosi ir ruošiuosi vasaros sezonui.

book1

Kaip viskas prasidėjo?

Jau būdamas septyniolikos (2004 m.) audžiau mintį, kad labai noriu turėti savo asmeninį web projektą, kuris taptų mano verslu, veikla ir tikslu kažką sukurti, ko nesukūrė kiti.

Nusprendžiau, kad privalau sukurti skelbimų portalą, kuris bus visiškai kitoks. Užregistravau domeną ateik.lt ir tai jau atrodė kaip didelis nuveiktas darbas. Bet kas toliau? Visos mintys sukosi galvoje, bet kaip jas materializuoti trūko techninių žinių. Todėl čia į pagalba atėjo sąsiuvinis langeliais ir paprastas pieštukas. Tai buvo mano pirmieji UX įrankiai, kuriais sukūriau pirmus savo wirefreimus, sketch’us, informacijos architektūros fragmentus. Visą tai padaręs ir aprašęs veikimo principus, pristačiau pažįstamam programuotojui, kuris tik ką buvo pradėjęs savo programuotojo karjerą.

Po gero mėnesio pasaulį išvydo pirmoji ir paskutinė ateik.lt versija. Viskas buvo labai gražu ir atrodė kalnai patys nusivers. Tačiau taip nebuvo. Prasidėjo 12 klasės egzaminai, po to stojimai į universitetą ir visos svajonės buvo uždarytos į rašomojo stalo stalčių…

Įstojau į Vilniaus universiteto, teisės fakultetą. Studijos nebuvo labai idomios ir, atvirai kalbant, pats nedėjau daug pastangų siekti geresnių rezultatų. Didelę laiko dalį skirdavau geiminimui. Esu praėjęs visus lietuvių mėgstamus online žaidimus nuo MU Online iki WOW (World of Warcraft). Daugelis žaidimo bičiulių buvo IT specialistai, programuotojai, dizaineriai, todėl visada jaučiausi su jais savas.

ipad

Man būdavo įdomu stebėti iš šalies jų pokalbius, su kokiomis problemomis jie susiduria bei kaip jas sprendžia. Pradėjau skaityti blogus, stebėti garsių dizainerių galerijas, asmeninius portfolio ir t. t. Susipažinau su Photoshop, Axure. Sėdėdavau naktimis, nes viskas buvo taip sudėtinga, bet kartu ir įdomu. Taip prasidėjo mano kelias, kuriuo einu ir dabar. Tikiuosi eiti juo ir visą gyvenimą.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Galima sakyti, kad dirbu tikrai nemažai ir klientų ratas vis didėja, o laisvo laiko lieka vis mažiau.

Daugiausiai laiko skiriu danų turizmo kompanijai. Esu atsakingas už vidinės sistemos UI dizaino kūrimą ir tobulinimą. Sistema turi savo specifiką, todėl stengiuosi kuo labiau optimizuoti jos naudojimą UI dizaino pagalba.

Tiesa tai nėra vieinintelis projektas, artimiausiu metu prisijungsiu prie dar keliu projektų UI vystymo.

Taip pat turiu nemažai projektų ir Lietuvoje, su kuriais palaikome nuolatinį ryšį. Daugiausiai tai turizmo ir sporto verslo atstovai. Glaudžiai bendradarbiauju ir su Lietuvos krepšinio lyga.

LKL-Iphone

Kokia yra brangiausia išmokta pamoka?

Manau, kad pamokų būta įvairių. Didžiausia pamoka galbūt būtų ta, kad niekada nereikia emociškai reaguoti į kritiką ir jos priskirti asmeniškai sau. Į tai žiūrėti siūlau kaip į patirtį, kurį tik padės eiti į prieki profesionalumo link.

Pirmaisiais metais, kai pradėjau dirbti su klientais, daugelį pastabų priimdavau asmeniškai ir netgi supykdavau. Atrodė, kad tik aš vienas čia žinau kaip reikia daryti, o jie nieko nesupranta. Tačiau laikui bėgant suvoki, kad visa tai yra tavo kelio į profesionalumą dalis.

Visas kitas pamokas išmokau dirbdamas agentūrose, kuriose susiformavo ir mano požiūris į darbą, kurį atlieku. Esu labai dėkingas savo vadovams bei kolegoms Gauminoje ir Media Inovacijose už viską ko mane išmokė. Dirbdamas Gauminoje supratau kas iš tiesų yra laiko planavimas, darbo apimties įvertinimas bei techninis dizaino įgyvendinimas. Media Inovacijoms esu dėkingas už didelį pasitikėjimą, bei motyvaciją kurti. Turėjau laisvas rankas eksperimentuoti, testuoti ir klysti. Taigi manau kiekviena diena išmokstame vis naujas pamokas ir visos jos yra vertingos. Ir kuo daugiau pamokų turėsime tuo geresni mes būsime.

Scene-10

Ką palinkėtum kolegoms?

Kolegoms palinkėčiau būti žingeidiems, nuolat tobulėti ir niekada nesustoti būti kūrybiškiems.