#80 Penktadienio ekspreso su Dariumi Puzinu

darius_p

Keletas žodžių apie save?

PIX55, vadovas
LinkedIn: Darius Puzinas
Facebook: Darius Puzinas
Biznio puslapis: www.pix55.com

Mano vardas Darius Puzinas, man 33 metai. Dizaino srityje dirbu jau daugiau kaip 13 metų iš kurių paskutinius 8 metus dirbu UX/UI dizaineriu ir kūrybos vadovu. Internetinio verslo mokslus baigiau Danijoje, ten gyvenau ir dirbau 4.5 metų. Vėliau išsikrausčiau į Vokietijos sostinę Berlyną, kur sėkmingai darbavausi beveik 4 metus, kol galiausiai nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir čia pradėti savo verslą.

Laisvalaikį mėgstu leisti gamtoje, esu didelis dokumentinių filmų fanas. Domiuosi animacija, mokslu, muzika, psichologija, filosofija. Įkvėpimo dažniausia ieškau kolegų darbuose.

Kaip viskas prasidėjo?

Viskas prasidėjo dar vaikystėje. Nuo jaunų dienų domėjausi menais, bandydavau išsiaiškinti kaip veikia pasaulis, kuriame gyvenu. Mane, kaip berniuką, visada domino įvairausi mechanizmai ir jų veikimo principas, norėdavau sužinoti kas vyksta mašinų viduje ir kodėl obuolys iš žalio tampa raudonu. Mano mamai klausimų netrūkdavo. Jau būdamas 6-erių supratau, kad noriu kurti kažką vizualaus, todėl tėvai mane išsiuntė į mokyklą, kurioje sustiprintai studijavau dailę.

Mano pirma pažintis su personaliniu kompiuteriu įvyko turbūt kokių dvylikos metų. Prieš tai žaisdavau tik kompiuterinius žaidimus ir nebuvau naudojęs kompiuterio kaip kūrybos įrankio. Personalinis kompiuteris mane sudomino savo galimybėmis, bandžiau išsiaiškinti kaip veikia programos ir ką jų pagalba galima sukurti.

Baigęs vidurinę mokyklą bandžiau studijuoti fiziką ir taikomąją kompiuteriją Vilniuje, tačiau man prastai sekėsi matematika. Niekada nemėgau dirbti su „sausais skaičiais“, mane labiau domino fizikos praktinė pusė ir vizualinis menas. Kompiuterinis dizainas tapo ta sritimi, kurioje susiliejo mano aistra technologijoms ir kūrybai.

„Think & Design“

Dvidešimties pradėjau dirbti grafiniu dizaineriu vienoje Vilniaus reklamos agentūroje, užsiimančioje spauda ir išorine reklama. Nuo pirmų dienų įsimylėjau savo darbą ir supratau, jog noriu jį dirbti visą likusį gyvenimą. Mano aistrą dizainui pastebėjo maža reklamos agentūra ir pasiūlė kūrybos vadovo pareigas spaudos dizaino srityje. Aš mielai priėmiau šį įšūkį ir dirbau sąžiningai bei sunkiai. Laikui bėgant ir populiarėjant internetui mano žvilgsnis labiau ėmė krypti į internetinius puslapius. Po 5 metų darbo spaudos srityje nusprendžiau šiek tiek pakoreguoti savo karjeros kryptį ir išbandyti jėgas web dizaine. Priėmiau sprendimą studijuoti užsienyje, taip atsidūriau Danijoje. Pirmus 2.5 metų studijavau „Multimedia Design and Communication“ Orhuso technologijos kolegijoje , po to pasirinkau „E-Concept Development“ bakalauro programą Orhuso verslo mokykloje, ten pat sutikau ir savo ilgametę draugę, vengrę Maria. Šios studijos man suteikė pirmas profesionalias žinias apie UX/UI dizainą ir internetinį biznį. Studijų metu dirbau laisvai samdomu UI dizaineriu, baklauro studijų metu gavau kūrybos vadovo darbą mažoje danų web dizaino firmoje. Po studijų gavau pasiūlymą padirbėti Vokietijos sotinėje Berlyne, ten sėkmingai dirbau UX/UI dizaineriu ir kūrybos direktoriumi iki 2016 metų.

Su savo partnere Maria visada troškome pradėti savo biznį. Kadangi kartu baigėme tas pačias studijas ir dirbome panašų darbą, supratome kuria kryptimi norime eiti. Berlynas – didelis ir brangus miestas, biznio pradžiai ten reikia daug pinigų. Nenorėjome pradėti nuo milžiniškos skolos, troškome sukurti verslą iš savų santaupų. Beieškant pigios vietos verslo pradžiai mūsų dėmesys ėmė krypti mano gimtinę – Lietuvą. Čia atvykome š.m. sausį.

Šiuo metu dar žengiame pirmus žingsnius, dirbame su firmomis iš įvairių pasaulio šalių ir pamažu kuriame savo įvaizdį. Kadangi kartu turime virš 18 metų bendros darbo patirties, bei aiškią viziją – tik laiko klausimas kada pasieksime viską apie ką ilgai svajojome.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu su Maria dirbame prie mūsų asmeninio projekto – internetinio puslapio, kuris sujungs visas Lietuvos maitinimo įstaigas/barus/kavines/picerijas į vieną sistemą ir suteiks naudotojui galimybę susipažinti su norimos įstaigos meniu bei profiliu. Beveik baigėme rašyti verslo planą ir atlikome visas analizes. Kitas žingsnis – UX/UI dizainas ir investuotojų paieška [šypsosi].

puzinas 2

Kokia yra brangiausia išmokta pamoka?

Naudingiausią pamoką išmokau studijuodamas Danijoje. Kartą dėstytojas manęs paklausė „Ar žinai dėl ko žmogus turi dvi ausis ir vieną burną?“ ir pats atsakė: „Tam, kad du kartus daugiau klausytum nei kalbėtum“. Išklausymas ir įsigilinimas į kliento problemą yra svarbiausia proceso dalis.

Ko palinkėtum kolegoms?

Kolegoms linkiu meilės darbui, šeimai, klientams ir sau. Taip pat norėčiau palinkėti kantrybės ir stiprybės, ypač tomis dienomis kai pasaulis slysta iš po kojų.