Naudotojų patyrimo specialistų darbo užmokesčiai 2018

Karts nuo karto į interakcijos.lt pašto dėžutę gauname panašius klausimus: „Kiek uždirba naudotojų patyrimo specialistas?“ arba „Turiu x metų patirties, kokio atlyginimo prašyti?“. Dėl šios priežasties penktus metus iš eilės paprašėme mūsų lankytojų užpildyti apklausą.

Galime pasidžiaugti, kad sulaukėme 65 atsakymų.

Aišku, statistiniu požiūriu šie duomenys vis dar nepatikimi, tačiau tai bent kažkoks informacijos gurkšnis, padėsiantis susiorientuoti naudotojų patyrimo specialistų darbo rinkoje.

Vidutiniškai apklausai reikėjo skirti 05 min. 20 sek. (rodos, apklausa nepasikeitė, o reikėjo laiko dvigubai daugiau nei ankstesniais metais). Atsakymų iš mobiliųjų įrenginių procentas – ~24 proc. (2014 ir 2015 metais buvo 27 proc., 2016 – 34 proc., 2017 – 24 proc.).

Apklausą sudarė 5 pagrindiniai klausimai:

  • Kokios jūsų dabartinės pareigos?
  • Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?
  • Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?
  • Iš kokio jūs miesto?
  • Kiek eurais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

Kokios jūsų dabartinės pareigos?

Pirmasis klausimas buvo apie užimamas pareigas. Norėjome sužinoti kaip naudotojų patyrimo specialistai yra vadinami įmonėse arba kaip jie identifikuoja save patys. Kaip ir ankstesniais metais, keletas žmonių komentaruose rašė, kad turi ne vieną rolę arba galėtų save pavadinti įvariai, bet daugumai pavyko išskirti savo dabartines pareigas.


Iš grafiko puikiai matosi, kad pasiskirstymas tarp atsakiusiųjų išlieka daugmaž vienodas, lyginant su ankstesniais metais. Matosi šioks toks padidėjimas naudotojų patyrimų dizainerių ir produktų dizainerių bei interneto svetainių dizainerių sumažėjimas.

Kiek metų darbo su naudotojo sąsajomis patirties turite šiam momentui?

Visų atsakiusiųjų patirties vidurkis yra 5,34 metų, mediana lygi 5 metams, moda – 5 m., o standartinis nuokrypis – 3,66 metų.

Trumpiausiai – kelis mėnesius – iš atsakiusiųjų dirbo keletas grafinių dizainerių iš Vilniaus. Ilgiausią patirtį turi – 16 metų – turi interneto svetainių dizaineris iš Vilniaus.

Šiek tiek įdomesnį vaizdą matome pasirinkę kitokį pjūvį – darbo su naudotojo sąsajomis patirtis priklausomai nuo užimamų pareigų.

Koks jūsų lygis įmonės struktūroje?

Nuo praeitų metų tendencijos stipriai nepasikeitė: mada skirstyti specialistus pagal lygius Lietuvoje sunkiai prigyja, todėl žemiau esantis grafikas nėra pernelyg iškalbingas.

Kitas grafikas turbūt ir šiemet nieko nenustebins. Jame aiškiai matoma, kad užimamos pozicijos lygis įmonės struktūroje tiesioginiai priklauso nuo turimos patirties.


Po metų pertraukos vėl pastebiama, kad vyresnieji specialistai turi daugiau patirties nei vadovai.

Iš kokio jūs miesto?

Kaip ir ankstesniais metais, sostinė išlieka epicentru: virš 80 proc. atsakiusiųjų gyvena Vilniuje. Vis dar smalsu… ar dizaineriai ir kt. naudotojų patyrimo specialistai gyvena Mažeikiuose, Biržuose ar Prienuose?

Kiek eurais po mokesčių uždirbote per praeitą mėnesį?

O pabaigai, kaip visada, pasilikome „skaniausią“ pyrago dalį – pakalbėkite apie pinigus.

Šie metai labai nustebino – tik ~30 proc. atsakiusiųjų po mokesčių uždirba iki 1500 eurų. Ankstesniais metais buvo stipriai didesni skaičiai: 2015 m. – 89 proc., 2016 – 60 proc., 2017 – ~68 proc.

Bendras vidurkis po mokesčių – 1518,18 eurų (2014 m. – 1169,65 eurų, 2015 m. – 901,61 eurų, 2016 m. – 1380,73 eurų, 2017 m. – 1499 eurų). Šiemet pirmą kartą buvo nuspręsta pašalinti iš vidurkio įvertinimo užsienyje gyvenančius lietuvius.

Aišku, dėl nedidelio atsakymų skaičiaus didelę įtaką bendram vidurkiui turėjo kelių žmonių labai didelį atlyginimai. Dėl šios priežasties, pateikiama ir kitus statistinius rodiklius, kurie padėtų suprasti bendrą situaciją: moda – 1600 eurų (2015 ir 2016 m. – 1000 eurų, 2017 m. – 1200 eurų), mediana padidėjo iki 1500 eurų (buvo 1250 eurų), o standartinis nuokrypis – 740,28 eurų.

Antrą kartą nusprendėme pateikti ir kvartilius:

  • pirmasis kvartilis (apatinis kvartilis) – atkerta apatinius 25% duomenų – 935 eurų;
  • antrasis kvartilis – dalina duomenis per pusę – 1500 eurų;
  • trečiasis kvartilis (viršutinis kvartilis) – atkerta viršutinius 25% duomenų arba 75% apatinių – 1900 eurų.

Per paskutinį mėnesį (2018 m. liepą) naudotojų sąsajų dizaineris iš Kauno uždirbo 0 eurų ir tai yra mažiausias uždarbis tarp visų atsakiusiųjų. Daugiausiai – 8500 eurų – užsidirbo 15 metų patirtį turintis produktų dizaineris iš JAV. Iš lietuvių daugiausiai – 3700 eurų – uždirbo produktų dizaineris iš Vilniaus.

Situacija šiek tiek keičiasi, jei bandytume pažvelgti į vidutinį neto darbo užmokestį atsižvelgiant į užimamas pareigas.

Ir paskutinis, bet ne mažiau įdomus grafikas rodo priklausomybę tarp darbo patirties ir uždirbamų pinigų. Logiškai mąstant darbo užmokesčio kreivė turėtų kilti aukštyn ir nebūti tokia banguojanti, bet šioje vietoje turbūt eilinį kartą pakišo koją nedidelė duomenų aibė.

Jei neina suprasti kas prie ko, galite paspausti ant spalvos ir išjungti tam tikrų duomenų atvaizdavimą.

Štai ir viskas šiam kartui. Pabaigai norėtume visos bendruomenės vardu tradiciškai padėkoti kiekvienam atsakiusiam: „Ačiū! Jūs nuostabūs!“.

P.S. Jei norėsite patikrinti mūsų skaičiavimus ar atlikti savo, parašykite į info@interakcijos.lt.