#81 Penktadienio ekspreso su Ignu Lunėnu

Ignas LunėnasKeletas žodžių apie save?

Asmeninis tinklalapis: www.ignart.lt
Facebook: Ignas Lunėnas
Dribbble: ignart
Behance: ignart
Instagram: ignart
Linkedin: Ignas Lunėnas
Soundcloud: ignart
Vimeo: ignart
Youtube: Ignas Lunėnas

Jaunas, bet nemažą žinių ir patirties bagažą turintis UI & UX dizaineris. Šioje srityje jau sėkmingai dalyvauju daugiau nei keturis metus. Ši veikla, man ne tik darbas, bet ir kasdienis malonumas. Skiriu daug rūpestingumo, pastangų ir užsidegimo savo darbams.

„Love to design in a clean, smart and effective way.“

Be dizaino laisvalaikiu užsiimu filmavimu ir vaizdo montavimu, o jeigu lieka laiko ir fotografavimu. Kasdien ride’inu fiksą (red. iš anglų „fixed-gear bicycle“) ir džiaugiuosi gyvenimu.

Kaip viskas prasidėjo?

Nemokami forumai su nuline auditorija. Kai man buvo vos 12 metų, mano dėmesį patraukė internetiniai forumai. Skaitinėjau, žiūrinėjau ir pabandžiau pasidaryti kažką savo. Tuo metu ničnieko nesupratau apie web, forumų valdymą, kas tas dizainas, kaip veikia reklama, kur ją gauti, kaip, kas, kur ir kada. Trumpai tariant buvau visiškai pasimetęs ir žalias. Pirmas blynas buvo labai prisvilęs ir su forumais man nelabai kas gavosi, bet rankų nenuleidau.

Tais pačiais metais atsirado daugiau internetinių pažinčių su bendraminčiais, kurių tikslai – gan panašūs, o noras tobulėti bei plėsti savo žinias – labai didelis. Pradėjau domėtis tinklalapių kūrimu, man tai buvo kažkas wow.

Supratęs, kad tinkalapis reikalauja dizaino pradėjau domėtis ir juo. Metų bėgyje labai patobulėjau ir nemažai sužinojau. Neturėjau laiko net kompiuteriniams žaidimams (kas tikriausiai nebūdinga trylikamečiui), buvau per daug susidomėjęs šia veikla.

Būdamas 13 metų, 2011 metais su draugo pagalba paleidau savo projektą pavadinimu ecolor.lt. Kaip trylikamečiui man šis projektas buvo kažkas neįtikėtino, įspūdingo. Anuomet maniau, kad jis buvo pasisekęs: man pavyko surinkti nemažą auditoriją, kuri aktyviai dalyvavo visoje projekto veikloje – tiek forume, tiek konkursuose.

01

Per tuos 3 metus kiek galėjau gilinausi į grafinį dizainą, nes tai mane traukė labiausiai. Pradėjau nuo smulkių darbelių, banerių, fotomanipuliacijų, userbarų, signature. Vėliau priėjau prie web dizaino. Juos visus dariau už dyką, tik dėl praktikos.

Laikui bėgant pats pradėjau pastebėti, kad mano darbai gerėja, o aš tobulėju. Viską teko mokintis pačiam. Nebuvo kas padėtų ar parodytų kaip tai daroma. Pradėjau aktyviai dalyvauti forumuose, vienas iš jų uždarbis.lt. Puikiai pavyko „prasimušti į forumo rinką“ ir laimėti nemažai dizaino konkursų.
Vienas iš laimėtų konkursų, kuriuo didžiuojuosi buvo skirtas „Lietuvos dviračių sporto federacijai“.
Susikūrus pirmąjį portfolio, asmeninį tinkalapį man pasisekė įgyti rimtesnių klientų ir užsidirbti pinigų, kuriuos sėkmingai investavau į savo jau minėtą projektą ecolor.lt. Tiesą sakant, iš jo taip pat pavyko šiek tiek užsidirbti.

2014 metų vasarą persikėlus gyventi į Belgiją mano laikas labai apsiribojo. Nebepajėgiau tęsti ecolor.lt projekto. Dabar šis projektas stovi lyg apleistas pastatas, kuris prašosi būti renovuojamas ir perleidžiamas į geras rankas.

Privačių dizaino užsakymų ir klientų ratas didėjo, mokslai taip pat spaudė. Be to, stengiausi kuo labiau koncentruotis į savo, kaip dizainerio vardą. Daug dėmesio skyriau kitų projektų dizaino analizavimui, taip pat sekiau ir tebeseku nemažai profesionalių dizainerių, kurie suteikia inspiracijos ir noro tobulėti.

02

Kai ši sritis tapo man artimesnė, didelis noras buvo įgyti tikros darbo patirties dirbant tarp tikrų profesionalų.
2015 metų vasarą labai sėkmingai teko atlikti darbo praktiką internetinės rinkodaros paslaugų kompanijoje „Gaumina“. Čia nemažai sužinojau apie user experience iš analitikų skyriaus vadovo Pauliaus. Po šios darbo praktikos likau labai excited apie viską, todėl ir kitą vasarą su dideliu noru vėl praktikavausi, tik jau kitose įmonėse. Liepos mėnesį susipažinau su „Vertex JSC“ komanda. Pas juos  teko prisiliesti tiek prie dizaino, tiek ir prie video bei garso montavimo. Rugpjūčio mėnesį gavau šansą prisijunti prie „MailerLite“ komandos. Nemažą žinių bagažą apie email marketingą man sukrovė MailerLite įkūrėjęs Ignas.

04

Kol esu vis dar dvyliktokas su laiku sunkiai susitvarkau. Tačiau šiuo metu sėkmingai vykdau individualią veiklą kaip UI/UX dizaineris. Be dizaino turiu kitokios veiklos: stipriai domiuosi filmavimu bei video montavimui. Savanoriškai filmavau kelis Lietuvos festivalius.

Prie ko šiuo metu dirbi?

Šiuo metu freelancinu. Vienu metu tenka dirbti prie kelių projektų. Vienas iš projektų, prie kurio skyriau daug savo laisvo laiko rugpjūčio mėn buvo m.Ticket. Benaudojant dabartinį m.ticket appsą bandžiau įžvelgti jo pliusus ir minusus. Iš funkcionalumo pusės daug klausimų nekilo jų ir nesistengiau įžvelgti, koncetravausi tik ties redesign’u. Žvelgiant iš dizaino pusės, aplikacija prašosi naujos išvaizdos. Atradus laisvo laiko pradėjau planuoti aplikacijos redesign’ą. Nupiešus pirmas dizaino gaires, sulaukiau nemažai aplinkinių susidomėjimo, bei komentarų, pasiūlymų. Susisiekus su Vilniaus viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistais šią idėja sėkmingai pavyko apsvarstyti ir panašu, kad šis app redesign’as turi šansų išvysti dienos šviesą.

05

Dar vienas projektas kurio idėją vis dar developinu vadinasi Night Vilnius app. Idėja pranešti Vilniaus gyventojams, turistams apie visus artėjančius renginius, užsiėmimus per artėjantį pusmetį. Naudotojo galimybės plačios – įvairiausių barų, restoranų, klubų, teatrų peržiūros su galimybę pamatyti jų siūlomas paslaugas, kainas bei atsiliepimus ir įvertinimus. Tikslas – padaryti matoma ir lengvai randama, viską vienoje vietoje – Night Vilnius app’se.

07

Kokia yra brangiausia išmokta pamoka?

Naudingiausia išmokta pamoka yra laiko planavimas. Visada stengiuosi numatyti kiek laiko užtruksiu prie projekto ir ar spėsiu jį atlikti ir pristatyti sutartu laiku. Tačiau svarbu nepamiršti, kad ne tik darbas, bet ir poilsis yra labai reikalingas, kad motyvacija ir užsidegimas mylimam darbui nedingtų. Todėl patariu save saugoti ir nepersidirbti, nes visų pasaulio pinigų neuždirbsime, nors bandyti kartais verta :).

Ko palinkėtum kolegoms?

Skirkite laiko savęs atradimui, o tik tada tobulinimui ir tikslo siekimui. Palinkėčiau užsiimti tuom, kas jums teikia malonumą, o geri rezultatai ateis su laiku.

Jaunesniems patarčiau skirti laiko savęs atradimui ir kuo mažiau švaistyti laiko veltui. Mano susidomėjimas ir didelis užsidegimas šiai sričiai atsirado labai anksti. Visą laiką ši veikla mane supo ir palaipsniui supratau, kad tai yra tai, kas teikia man malonumą ir noriu tuom užsiimti profesionaliai. Tačiau pagalvojus, kiek dar laisvo laiko buvo praleista nenaudingiems dalykams man darosi pikta. Vertinkite savo laiką ir jį išnaudokite 100% naudingai, kad nesigailėtumėte kiekvienos nugyventos valandos. Užsibrėžkite tikslą ir judėkite jo link. Svarbu noras ir užsidegimas, o jeigu jis bus tai visi keliai veda į sėkmę.

Nemažai artimų draugų žengia prie to slenksčio, kur reikia pasirinkti kur stoti. Sunku, kai nežinai ką gali daryti geriausiai, kas tau labiausiai sekasi, ką nori daryti ateityje. Todėl labai svarbu sekti ir explorinti save, kad atėjus laikui galėtum pasirinkti kur eiti toliau, būtum užtikrintas ir pasiruošęs.