Goda Kindurytė, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos absolventė, rašydama baigiamąjį darbą, apibendrino šaltinius apie dizaino sistemas ir atliko 5 interviu su ekspertais: Eriku Mališausku („Monetha“), Mantu Milkintu („NFQ Technologies“), Mykolu Puodžiūnu („Tesonet“), bei Dovydu Vyštartu („Wix“). Šis baigiamasis darbas tapo šios straipsnių serijos pagrindu.
Paskutiniu klausimu buvo siekiama įsiaiškinti dizaino sistemų tendencijas ir gal net akies krašteliu pažvelgti į ateitį, todėl ekspertu buvo paklausta: „Kokios yra dizaino sistemų tendencijos?“.
Į šį klausimą ekspertai atsakė panašiai: nėra aiškių tendencijų, gal jos išvis neegzistuoja.
Erikas šiek tiek konkrečiau įvardino, kad tendencija yra dizaino sistemas šiuo metu viešinti, o Mantas pritarė minčiai, kad pati dizaino sistema ir yra tendencija. Taigi, galime sakyti, jog tendencija yra dizaino sistemų kūrimas ir taikymas.
Nežinau, būtent apie skirtingų dizaino sistemų tendencijas, bet pati tendencija yra būtent, kad žmonės pradeda vis daugiau prie jų dirbti ir jas naudoti. Nesakyčiau, kad yra kažkoks trend’as. Labiau yra trend’as jas tobulinti. (Tai gal pati dizaino sistema ir jos naudojimas ir yra tendencija?) Taip. O pats dizainas tiesiog juda į priekį. Tendencijos daugiau galioja stiliams. Kaip tai atrodys ir t.t. Dabar ateina brutalizmas, o flat design jau raukiasi po truputį. O dizaino sistemos nėra stilius, tai sistema.
– Mantas Milkintas
Turbūt tai galima pavadinti tendencija – savo dizaino sistemas skelbti ir rodyti viešai.
– Erikas Mališauskas
Tendencijom nesidomiu ir apskritai nežinau, ar egzistuoja dizaino sistemų tendencijos. Tai labai personalizuotas projektas ir sprendimai nėra priimami tendencijų pagrindu. Dizaino sistemas veda naudotojai ir jų poreikiai.
– Mykolas Puodžiūnas
Dovydas puikiai apibendrino:
Dizaino sistemos pakeitė mūsų projektavimo ir kūrimo programas taip, kad turėtume pažvelgti į dizaino ateitį per kitokią, sisteminę prizmę. Šiuo metu kuriami dizaino įrankiai padės tiek dizaineriams, tiek programuotojams lengviau jungti ir plėtoti produkto dizaino sistemas. Tai leis visai komandai dirbti dar tiksliau ir greičiau, tikslingiau priimti sprendimus, sumažinti laiką sąnaudas bei įmonės kaštus, bei sukurti puikius ateities produktus / projektus.
– Dovydas Vyštartas