#82 Penktadienio ekspreso su Tomu Balniu

Keletas žodžių apie save?

tomasbLaisvai samdomas dizaineris
E. pašto adresas: hello@tomografik.com
Svetainė: tomografik.com
Facebook: Tomas Balnys
Instagram: @Tomografik

Skaitant Interakcijas pasigendu personal twist’o, kas man skaitant interviu kitur dažniausiai ir įdomiausia, nes techninių dalykų ieškome kitur, o ir vadinasi „Penktadienio ekspreso“, kava dera su muzika. Taigi – soundtrack’as.

Kaip viskas prasidėjo?

Kad būtų įdomiau pradėsiu iš toliau – nuo pirmo kompo, apie kurį ilgai svajojau, o vieną rudenį grįžęs iš kaimo po vasaros atostogų, pamačiau ant stalo mažą žaliai juodą ekraną, kuriame buvo parašyta „c:\> Su gimtadieniu!“.

Pirmas dvi dienas daugiau nieko neveikiau, tik type’inau random tekstus DOS eilutėje. Po kelių dienų su Tėčiu nuvažiavom į KTU, kur tais laikais buvo tokia įmonė „Mikrotestas“, pirkom knygą „Kompiuteris: pirmieji žingsniai“. Grįžęs namo, parašiau DIR ir radau lobį – japonišką žaidimą „Sokoban“ ir softą, skirtą maketavimui su daug clipart’o ir fontų, o vietoj spalvų – patternai.

Vėliau tuo softu dariau skelbimus „Herbalife“, kuriuos spausdindavau baisų garsą skleidžiančiu adatiniu spausdintuvu, su bičiuliais juos klijuodavom rajono laiptinėse  ir mėtem į pašto dėžutes. Freelance’inom.

Vėliau buvo Win 3.11, dar vėliau – 95 su skanerio soft’u „iPhotoPlus“: įklijuodavau savo galvą ant šimto pinigų ir darydavau visokius nepadorius maketus su draugų nuotraukomis… Gerai atsimenu spalvotą softo UI.

Galiausiai, be tikslo kurdavau puslapius ir naktimis upload’indavau į serverį. Tai laikais „Tako“ dialup internetas dar buvo labai brangus.

Vėliau kol studijavau medijas, kūriau muziką, organizuodavome tūsus, patys grodavome, darydavau spaudą, video. Tada jau beveik supratau, kad man įdomiausia kurti konceptą, produktą, idėjas jungti į bendrą vientisą stilių, jausmą, apčiuopiamą daiktą.

Baigęs universitetą su kelių plakatų, flajerių ir fake web’ų dizainais įsidarbinau mažoje web studijoje. Toks buvo mano pirmas „tikras“ darbas , o aš – web dizaineris. Taip ir prasidėjo.

Prie ko šiuo metu dirbi?

dienynas_pastabos

Pastaruoju metu dirbau digital produktų dizaineriu prie edtech projektų leidyklos „Šviesa“ elektroninių produktų skyriuje, kurį būtų galima pavadinti mini „startup’u“ didelėje įmonėje. Ten su nedidele šviesia [juokasi] komanda ir išorininkais kūrėme produktus, skirtus mokytojams ir mokiniams: naujos kartos dienyną, egzaminams pasiruošti skirtą sistemą (webapp + mobile), kuris šiais metais buvo įvertintas,  leidyklai nuskynė Login statulėlę – smagu. Taip pat teko kurti internetinį žaidimą, skirtą ribotų gebėjimų ir fizines negalias turintiems vaikams  – įdomį patirtis, kiti reikalavimai, apribojimai, negu mums įprasta.

forewwwer_logo_concept_gif

Dabar esu laisvai samdomas, dirbu vasaros ritmu be didelių projektų, keliauju, skaitau knygas, skiriu laiko savo kūrybai, žvalgausi įdomių kompanijų, žmonių, projektų. Kuo toliau, tuo labiau mėgstu kurti konceptus, žiūrėti į bendrą vaizdą iš aukščiau, plačiau, todėl svarstau, kad būtų įdomu dizainerio marškinius pakeisti į kitus.

Kokia yra brangiausia išmokta pamoka?

The mind can spend hours worrying about a simple task that will take the body only minutes to perfom.

Brangiausias – laikas.

Ko palinkėtum kolegoms?

Nežiurėti į viską taip rimtai, medituoti, sportuoti, skaityti ir iš esmės save tobulinti plačiąja prasme. Judėti. Kai reikia – išeiti iš komforto zonos. Prisiminti, kad viskas yra procesas, o svarbiausia – pradėti!

Šilto ir įkvėpiančio rudens!